APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Využívate službu Fotky Google na ukladanie fotografií vo vysokej kvalite? Google ohlásil zmeny, ktoré sa vám nebudú páčiť

Fotografie nahrané do služby Fotky vo vysokej kvalite sa budú započítavať do 15GB bezplatného plánu. Ak ho prekročíte, tak si budete musieť zakúpiť extra úložný priestor

Google približne 5 rokov dozadu spustil službu Fotky Google, ktorá  bola bezplatným a neobmedzením úložiskom pre fotografie, či videá, ktoré používateľa do nej nahrávali vo vysokej kvalite. V súčasnosti v tejto službe nájdeme uložených viac ako 4-bilióny fotografií, či videí, pričom každý týždeň ich pribúda cez 28-miliárd. Ide tak o veľmi populárnu službu, ktorú využívajú stovky miliónov ľudí naprieč celým svetom. 

Za službu si v budúcnosti zaplatíme 

Spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu oznámila niekoľko zmien, ktoré mnohých z nás nepotešia. Dôvodom je, že služba nahrávania fotografií a videí vo vysokej kvalite už nebude zadarmo. Stane sa tak v priebehu budúceho roka. 

Google prezrádza, že od 1. júna 2021 nové fotografie, ktoré budú nahrané do tejto služby sa budú započítavať do 15GB plánu, ktorý je bezplatným. Po prekročení tohto limitu, aby ste mohli službu využívať aj naďalej, budete si musieť prostredníctvom programu Google One doplatiť niekoľko € za extra úložný priestor pre vaše fotografie vrátane ďalších dát. Úložný priestor zakúpený cez túto službu môžete zároveň využívať naprieč ďalšími službami spoločnosti, akými sú Google Drive, Gmial, a podobne.

„Táto zmena nám  umožňuje držať krok s rastúcim dopytom po úložiskách. A ako vždy potvrdzujeme svoj záväzok nepoužívať informácie vo Fotkách Google na reklamné účely. Vieme, že ide o veľký posun, ktorý môže byť prekvapením, a preto sme vás chceli informovať v dostatočnom predstihu…“ píše spoločnosť v publikovanom bloku. 

Existujúce fotky sa do limitu rátať nebudú 

 

Ako takou útechou používateľom tejto služby môže byť, že fotografie a videá, ktoré budú nahrané do tejto služby pred 21. júnom 2021, sa nebudú zarátavať do 15GB limitu. V prípade, ak by ste si chceli pozrieť, koľko dát máte ešte k dispozícii, tak môžete tak spraviť prostredníctvom stránok spoločnosti Google (pozn. redakcie: pred otvorením odkazu je potrebné byť prihlásený v Gmail účte).

„Všetky fotografie alebo videá, ktoré ste nahrali vo vysokej kvalite pred 1. júnom 2021, sa nezapočítajú do vášho 15 GB bezplatného úložiska. To znamená, že fotografie a videá zálohované pred 1. júnom 2021 budú aj naďalej považované za bezplatné a vyňaté z limitu úložiska“ píše Google vo svojom blogu.

Google v závere dodáva, že 100GB priestor aktuálne stojí 1,99€/mesiac. Prípadne platby na rok dopredu môžete ušetriť 16% z celkovej platby.     

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close