Pracovné ponuky
ANDROIDNávodySpravodajstvo

Využívate potenciál rýchleho nabíjania Vášho Android smartfónu naplno? Pozrite sa, ako to to zistíte

Využívate potenciál technológie rýchleho nabíjania vo Vašom smartfóne na 100%? Pozrite sa, ako to môžete zistiť v priebehu pár minút.

Výdrž našich smartfónov je čoraz viac skúšanou. V smartfónoch nám pribúdajú nové funkcie, ktoré sú častokrát energeticky náročnejšími, alebo k ním pripájame externé zariadenia, ktoré chceme mať neustále prepojenými a aktualizovanými. Na druhej strane zas zariadenia zostávajú veľkostne približne rovnakými.  Vzhľadom na to, že aktuálne nie je dostupná technológia, ktorá by bola schopné a zároveň aj komerčne dostupná „natlačiť“ viac energie do rovnakého teľa, tak výrobcovia sú nútení lepšie optimalizovať naše zariadenia a ich jednotlivé funkcie v kombinácii so zavádzaním účinnejších spôsobov nabíjania.  Využívame však  plný potenciál týchto technológií, ktoré nám rýchlejšie nabíjajú naše zariadenia?

Najčastejšími dôvodmi prečo sa naše zariadenia nabíjajú pomaly sú v podobe používania nevhodných káblov (napríklad takých, ktoré sú mechanicky poškodené alebo opotrebované), zdroj energie nie je dostatočne silným (napríklad bezdrôtové nabíjačky, nabíjanie zariadenia prostredníctvom notebooku a podobne), nevhodne zvolený adaptér, aplikácie bežiace na pozadí s veľkou spotrebou energie, alebo znečistení či poškodený USB výstup,..

Zistite, či využívate potenciál technológie rýchleho nabíjania naplno

Hoci nie  každý problémom vyššie vieme vyriešiť, tak Vám vieme aspoň pomôcť identifikovať informáciu, že niekde je problém. Všetko čo k tomu budeme potrebovať je aplikácia nižšie.

Ampere
Ampere
Developer: Braintrapp
Price: Free+

Vo svojej podstate ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá umožňuje monitorovať tok energie do zariadenia vrátane informácie, ako rýchlo energiu spotrebúvate. Po otvorení aplikácie  sa v priebehu pár sekúnd môžete dozvedieť základné informácie o Vašom smartfóne spojené s tokom energie (informácie sa načítajú približne po 10 sekundách). Ako môžete vidieť nižšie, tak energiu v našom smartfóne spotrebúvame na úrovni medzi -280mA až -430mA.

ako zistit ci sa mi bateria nabija spravne_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak sa chcete dostať k informácií vyššie, tak v aplikácii kliknite na Nastavenia (ozubené koliesko) > Základné nastavenia > a zapnite si Rozšírené meranie.

ako zistit ci sa mi bateria nabija spravne_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime teraz však k tomu, ako môžete odhaliť, či využívate potenciál technológie rýchleho nabíjania vo Vašom smartfóne na 100%. Telefón stačí dať len nabíjať a približne po 10 sekundách sa Vám zobrazí hodnota prísunu energie. V našom prípade to je 2390mA.

Ako si skontrolovat rychlo nabijania
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ak chcete zistiť ako rýchlo sa zariadenie nabíja, jednoducho vynásobte napätie prúdom, aby ste odvodili príkon. V našom prípade to je 4,268 V * (2390 MiliAmpérov / 1 000) = 10,02 W.  My používame  smartfón Xiaomi Mi 8, ktorý podľa oficiálnych informácií podporuje rýchle nabíjanie  do 18W. Nabíjačka, ktorú však používame je staršou a nepodporuje nabíjanie pri 18W. Inými slovami, my nevyužívame potenciál technológie rýchleho nabíjania na 100%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close