APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Využívate klávesnicu Gboard? Aplikácia od Google čelí problémom, registrujete ich aj vy?

Aplikáciu Gboard od Google hlási problémy so zamŕzaním či oneskorením odozvy pri písaní. Takto jednoducho ich môžete vyriešiť.

Aplikácia Gboard je jednou z najobľúbenejších možností pre klávesnice v našich smartfónoch. Alternatíva od spoločnosti Google ponúka mnoho možností jej využívania a úpravy, pre ktoré sa stala jednou z najpopulárnejších aplikácií. Len málokedy sa stane, že klávesnicu pre smartfóny postihnú nejaké problémy, počas posledných dní však viacerí používatelia hlásia problémy so zamrznutím klávesnice či oneskorením v písaní. Ak však neplánujete „presedlať“ na inú aplikáciu, portál Piunikaweb.com nám prináša riešenie, vďaka ktorému sa nepríjemností zbavíte.

Ako sa problémy s Gboard prejavujú?

Ako sme už spomínali, problémy s aplikáciou Gboard sú hlásené z viacerých kútov sveta. Zastihli nás i na Slovensku, a preto je na mieste, aby sme sa na ne pozreli. I keď spoločnosť Google už pracuje na oprave aplikácie, nepríjemnosti nás stále skľučujú.

Najčastejším problémom je oneskorenie pri písaní, ktoré môže trvať i 5 sekúnd. Určite nejde o príjemnú záležitosť a majitelia smartfónov pri takomto niečom „strácajú nervy“. Ďalším problémom je napríklad zamŕzanie klávesnice či rôzne lagy. V každom prípade nejde o príliš príjemnú situáciu a asi najjednoduchším riešením je aplikáciu vymeniť za inú alternatívu.

Nepríjemnostiam sa však dá vyhnúť

Mnohí z vás si však isto na aplikáciu Gboard zvykli a neradi by „presedlávali“ na inú alternatívu. Riešenie je pritom jednoduché a kým nám spoločnosť nevydá opravnú aktualizáciu klávesnice, môžete skúsiť vstúpiť do beta programu. Aplikácia Gboard má svoj beta program, ktorý „beží“ na úplne inej verzii aplikácie, ako tá, ktorú trápia problémy.

Vo väčšine prípadov problémy so zamŕzaním či oneskorením odozvy pri písaní po vstupne do beta programu zmizli. Beta program samozrejme nejde považovať za stabilnú verziu aplikácie, v tomto prípade sa však zbavuje problémov, ktoré nám takmer znemožňujú písanie na klávesnici, čo je veľmi nepríjemné.

Gboard: el teclado de Google
Gboard: el teclado de Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Ak však neplánujete vstúpiť do beta programu a zvolíte možnosť inštalácie inej klávesnice, Obchod Play v sebe nesie množstvo aplikácií, ktoré môžete vyskúšať. Voľba je len na vás.

Využívate aplikáciu Gboard? Alebo máte svoju vlastnú alternatívu? Podeľte sa s nami v komentároch a zdieľajte svoje tipy na aplikácie s ostatnými!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close