TECHNOLÓGIEZariadenia

„Vysúvačky“ sa opäť vracajú do sveta smartfónov. Smartfón Lenovo Z5 Pro je toho najlepším príkladom | VIDEO

Nebolo to tak dávno, kedy trhu s mobilnými telefónmi dominovali „vysúvačky“, alebo vysúvacie smartfóny, či už od Nokie alebo Sony Ericssonu. Vysúvacie smartfóny ale po prelome technologických období čiastočne vymreli a dnes ich budeme na trhu hľadať naozaj márne. Pár kúskov určite nájdete, no z technologického, výkonnostného a dizajnového hľadiska to určite nebude žiadna sláva. Niektoré trendy sa ale často vracajú späť a opätovne sa stávajú trhákmi. Bude takýmto trhákom a „trendsetterom“ aj očakávaný smartfón od spoločnosti Lenovo, ktorý je vybavený manuálne vysúvacím vrchným panelom so selfie kamerou?

Lenovo Z5 Pro

Spoločnosť Lenovo nás už pred niekoľkými dňami dráždila prvými informáciami a fotografiami svojho pripravovaného smartfónu. Už zo samotných fotografií bolo jasné, že smartfón, momentálne známy pod označením Z5 Pro, bude vybavený vysúvacím vrchným panelom, ktorý obsahuje aj selfie kameru. Z najnovšieho videa, ktoré sa objavilo na Youtube, odhaľuje ďalšie dôležité informácie o smartfóne. Samotný vysúvací vrchný panel nebude elektricky poháňaný, ako „konkurenčný“ smartfón od spoločnosti Oppo. Predný panel na pripravovanom smartfóne od Lenova treba vysunúť manuálne, čo samozrejme prináša viaceré nevýhody, no taktiež aj výhody.

Klady a zápory manuálne vysúvacieho mechanizmu

Zrejme najväčším záporom manuálne vysúvacieho mechanizmu je nutnosť vysunutia panelu prstami v prípade, že chce používateľ použiť selfie fotoaparát. Ďalším problémom je potencionálne zaseknutie pri hrubom zaobchádzaní. Pri starších vysúvacích smartfónoch sa nejedenkrát stalo, že sa jeden z panelov začal po čase zasekávať, v extrémnych situáciách zvykol jeden z panelov aj úplne odpadnúť.

Každý mechanizmus má svoje klady a zápory, tak sa teda pozrime bližšie na jeho svetlé stránky. Hneď na začiatok treba spomenúť rýchlosť samotného vysunutia. Čakanie na elektricky poháňaný vysúvací mechanizmus je určite otravné, teda hlavne v prípade nutného rýchleho vytvorenia fotografie predným fotoaparátom. Ďalšou výhodou je taktiež menšia pravdepodobnosť poruchy, pretože čím viac motorčekov, tým viac problémov. Motorček vysúvacieho panelu určite nevydrží večne a niekedy príde čas, kedy jednoducho nebude „vládať“.

Je toto naozaj budúcnosť?

Moderné a futuristické technológie vo väčšine prípadov nevyzerajú svetovo a podobné výstrelky sa po čase zo sveta úplne vytratia. Treba nám ale bezrámikové smartfóny na úkor toho, že sa do smartfónov začnú opäť pridávať pohyblivé mechanizmy? Túto otázku si zrejme musí položiť nie len bežný používateľ, ale aj samotní výrobcovia smartfónov, ktorí trendy každoročne určujú. Smartfón Lenovo Z5 Pro môže byť akousi rozbuškou pre predstavenie podobných smartfónov aj inými, väčšími technologickými spoločnosťami.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Youtube – MySmartPrice)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Lenovo Lenovo Z5 Pro Vysúvacia selfie kamera
Close
Close