HuaweiSpravodajstvo

Vysoký úradník USA hovorí, že Huawei má prístup k „zadným dvierkam“ telekomunikačných sietí

Poradca pre národnú bezpečnosť USA pripomenul konflikt s Huawei. Opäť hovoril o tom, ako Huawei môže špehovať. Dôkazy však nepriniesol.

Určite nikomu netreba pripomínať konflikt medzi druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete, spoločnosťou Huawei, a americkou vládou, ktorý trvá už od mája minulého roka. V dôsledku tohto konfliktu Huawei nemôže používať vo svojich nových zariadeniach žiadne produkty a ani služby amerického pôvodu. Spoločnosť Huawei preto začala aktívne vyvíjať svoj vlastný ekosystém Huawei Mobile Services, teda Mobilné služby Huawei, ktoré nahradili Mobilné služby Google.

Koncom januára sme Vám priniesli správy, v ktorých sme informovali, že americká vláda plánuje na spoločnosť Huawei opäť zatlačiť. Konkrétne sme písali, že Huawei nemôže využívať komponenty, ktorých podiel je vyrobený zo 75% komponentov amerického pôvodu. Tento pomer má americká vláda v pláne zvýšiť až na 90%. S informáciami prišiel v tom čase renomovaný portál Bloomberg.

Dôkazy Vám neponúkneme…

Najnovšie zahraničný portál The Wall Street Journal prišiel so správami, v ktorých poukazuje na slová Roberta O’Briena, ktorý je poradcom pre národnú bezpečnosť. Roberta O’Briena, sa vyjadril pre Wall Street Journal, že majú rázne dôkazy, ktoré potvrdzujú obavy, že spoločnosť Huawei môže využívať vo svojich zariadeniach takzvané zadné vrátka.

„Máme dôkazy, že spoločnosť Huawei je schopná tajne pristupovať k citlivým a osobným informáciám v systémoch, aby ich udržiavala a predávala po celom svete,..“

Roberta O’Briena konkrétnejší však nebol a ani neposkytol žiadne ďalšie dôkazy jeho tvrdenia.

Pre dokreslenie celého príbehu je dôležité ešte spomenúť, že nedávne bola spoločnosť zároveň obvinená z úzkeho prepojenia na čínske úrady. Spoločnosť Huawei samozrejme celú situáciu dementovala a dala všetko na pravú mieru. Viac o vzniknutej situácii sa môžete dozvedieť v článku, ktorý sme Vám priniesli koncom decembra.

Spoločnosť Huawei obvinenia kategoricky odmieta

„Americké obvinenia Huaweiho zo nezákonného odpočúvania nie sú ničím iným ako zahmlievaním,“ hovorí Huawei vo vyhlásení. „Huawei nikdy a nikdy nebude mať skrytý prístup k telekomunikačným sieťam, a nemáme ani možnosť tak urobiť.“

Spoločnosť Huawei už viackrát poprela obvinenia zo strany amerických predstaviteľov, a požiadala ich, že ak majú takéto dôkazy, tak nech ich zverejnenia. Mimochodom, aj napriek  tlaku zo strany americkej vlády sa spoločnosti náramne darí. Dokazujú to predaje smartfónov z minulého roka, ktorých spoločnosť celkovo predala 240 miliónov. V porovnaní s rokom 2019 to bolo o približne 34 miliónov viac. Spoločnosti sa darí aj v ďalších smeroch podnikania obzvlášť v Európe, kde ku koncu roka mala podpísaný kontrakt s 21 krajinami, v ktorých sa bude podieľať na budovaní 5G infraštruktúry.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close