HuaweiSpravodajstvoZariadenia

Vysoké rozlíšenie fotoaparátu v megapixeloch nie je všetko, tvrdí Honor. Značka sa vyberie úplne odlišným smerom

Spoločnosť Honor sa v tomto roku plánuje vydať skôr cestou väčších pixelov vo fotoaparátoch, než cestou obrovských rozlíšení

Rok 2020 bude pre fotoaparáty v našich smartfónoch naozaj kľúčový. Výrobcovia totižto prichádzajú so smartfónmi s neuveriteľnými fotoaparátmi, ktoré v modernom svete nemajú obdobu. Rozlíšenia presahujúce 100 megapixelov, či neuveriteľných 5 snímačov na zadnej strane – áno, všetky tieto špecifikácie môžme očakávať od tohtoročných vlajkových lodí. Spomedzi všetkých výrobcov je však na scéne jeden unikátny, ktorý sa v tomto roku plánuje vydať úplne inou cestou, ako väčšina na trhu.

Honor volí odlišnú stratégiu

Ako nedávno informoval zahraničný portál Huaweicentral, spoločnosť Honor plánuje v tomto roku zvoliť úplne odlišnú cestu, ako väčšina výrobcov.

„So spoločnosťou Sony sme presvedčení, že pixel s veľkosťou 1 μm (mikrometer) poprípade ešte väčší pixel, môže zaistiť citlivosť a kvalitu obrazu, postačujúcu pre vlajkovú loď. V roku 2020 si naša spoločnosť rozhodne vyberie cestu väčších pixelov, „ uviedol na sociálnej sieti Weibo manažér marketingovej divízie spoločnosti Honor.

V čom je teda rozdiel?

Vyššie spomenuté technické detaily však bežnému človeku nič nehovoria, tak si teda spoločne priblížme, v čom spočíva výhoda, respektíve nevýhoda väčších pixelov. Na začiatok spomenieme výhody väčších pixelov – zachytávajú viac svetla, majú väčšiu kvalitu obrazu, ako aj menej šumu na pozadí. V prípade väčšieho rozlíšenia, teda megapixelov, však môžu používatelia rátať s oveľa väčším množstvom detailov, ktoré ich fotoaparát zachytí.

Presné plány spoločnosti nepoznáme

Spoločnosť však na sociálnych sieťach nezverejnila bližšie detaily o svojich budúcich vlajkových smartfónoch. Je však zrejmé, že budúca spolupráca so spoločnosťou Sony by mohla priniesť naozaj zaujímavé výsledky, ktoré budú na trhu so smartfónmi čiastočným unikátom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky