RecenzieSpravodajstvo

Vyskúšali sme jedny z najdostupnejších slúchadiel – QCY T1C TWS s najnovším Bluetooth 5.0 štandardom, ktoré stoja menej ako 20€

Vyskúšali sme Bluetooth slúchadla Xiaomi QCY T1C TWS, ktoré patria do kategórie najdostupnejších. Prekvapili nás kvalitným vyhotovením.

Nie tak dávno sme vymenili redakčné telefóny za nové, ktorým však chýbal klasický 3,5 jack. S redukciou sme nechceli behať a povedali sme si, že žijeme v 21. storočí a tak sme sa rozhodli pohľadať dostupné a zároveň parametrovo zaujímavé slúchadlá – objednali sme si slúchadlá od menej známeho výrobcu – QCY T1C TWS.

Slúchadlá QCY T1C TWS sme si vybrali zámerne. Hľadali sme totiž slúchadlá, ktoré podporujú najnovší štandard Bluetooth 5.0 a zároveň sme sa chceli cenovo zmestiť do 20€. Slúchadlá sme si objednali z e-shopu Cafago.com, kde sú aktuálne dostupné za menej ako 17€ s využitím zľavového kupónu „CC6549“.

V balíčku, ktorý nám prišiel sme našli samotné slúchadlá, niekoľko rôznych veľkostí štucní a nabíjací box, ktorý zároveň slúži na prenášanie slúchadiel. Dávame Vám do pozornosti práve nabíjací box, ktorý musíme pochváliť. Ten totiž disponuje magnetmi, ktoré slúchadlá automaticky priťahujú – slúži na dva účely. Jedným z nich je nabíjanie a druhý účel slúži na to, aby ste slúchadlá nestratili pri ich prenose. Slúchadlá v boxe sú pevne uchytené a nie je možné ich ľahko vytriasť. Na to, aby ste ich vybrali, tak ich budete musieť fyzicky prstom podobrať a oddeliť tak od magnetov.

QCY T1C TWS recenzia_1
Zdroj: vlastný

Čo sa týka výdrže, tak musíme tieto slúchadlá pochváliť. Reálne sa nám s nimi podarilo na jedno nabitie vydržať viac ako 3,5 hodiny (pozn. redakcie: výrobca sľubuje 4).Čerešničkou na torte je fakt, že nabíjací box ponúka dostatok energie na to, aby ste nemuseli hľadať zásuvku ďalších približne 15 hodín. Približne po 30 minútovom nabíjaní slúchadlá zvládnu prehrávať hudbu približne 2,5 hodiny.
Sú teda vhodné na krátke cesty, napríklad verejnou dopravou, počas športovania (pozn. redakcie: držia pevne v ušiach aj pri behu)či na pol dňové výlety. Ak však cestujete z jedného konca republiky na druhý, tak na ne zabudnite a zostaňte pri klasických drôtových slúchadlách.

QCY T1C TWS recenzia_2
Zdroj: vlastný

Slúchadlá spárujete so smartfónom v priebehu niekoľkých sekúnd (pozn. redakcie: po úspešnom spárovaní svietia na bielo). Je možné spárovať každé slúchadlo individuálne a zároveň obe slúchadlá disponujú mikrofónom. Možno ich tak využiť aj ako hands-free. Z hľadiska kvality zvuku sme boli nadmieru spokojní. Pri cene nižšej ako 20€ sme nečakali žiadne zázraky, a preto nás milo prekvapila čistota zvuku a to aj pri vysokých basoch či vysokej hlasitosti. Basy vôbec nezneli neprirodzene a zvuk nebol „plechový“, čo býva problémom viacerých slúchadiel.

QCY T1C TWS recenzia_4
Zdroj: vlastný

Špecifikácie slúchadiel QCY T1C TWS

Verzia BT: BT 5.0
Protokol BT: HFP, A2DP, HSP, AVCRP
Audio kodek: SBC / AAC
Frekvenčný rozsah: 20-20000Hz
Citlivosť: 108 ± 3dB
Impedancia: 32Ω
Vysielacia vzdialenosť: 10 m / 33 stôp
Kapacita nabíjacej skrinky: 3.7V 380mAh
Kapacita batérie pre slúchadlá: 2 * 3.7V 43mAh

Slúchadlá môžeme s čistým svedomým odporučiť každému, kto si potrpí na kvalitný zvuk a nechce siahať hlboko do vrecka. Vzhľadom na svoju cenu hrajú nadpriemerne dobre.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close