RecenzieSpravodajstvo

Vyskúšali sme hybridné hodinky Zeblaze HYBRID, ktorých cena je menej ako 30€. Oplatí sa ich kúpa?

Po sérii Vibe, ktorú si obľúbilo množstvo ľudí, prichádza Zeblaze s modelom HYBRID.

Vyskúšali sme hybridné hodinky Zeblaze Hybrid, ktoré sa aktuálne predávajú za menej ako 30€. Nižšie si môžete pozrieť naše postrehy z používania hodiniek.

Zeblaze HYBRID
Zdroj: vlastný

Aktuálnu cenu hodiniek si môžete pozrieť tu

Balenie

Balenie hodiniek vyzerá na prvý pohľad veľmi pekne. Jedná sa o  tvrdenú škatuľku, ktorá schováva niekoľko návodov, ktoré pravdepodobne nikdy neotvoríte, nabíjaciu vaničku  ktorá je kvalitovo veľmi podobná ku vaničke dodávanej k hodinkám Amazfit Watch, remienok a samotné hodinky.

Zdroj: vlastný

Elegantný moderný dizajn

Hodinky Zeblaze HYBRID majú športový a futuristický dizajn. Kombinujú šikovné analogové hodinky s digitálnymi funkciami. Náramok je vyrobený zo silikónu v modrej alebo čiernej farbe, ktorý sa dá nahradiť aj iným, napríklad koženým. Narozdiel od iných smart hodiniek majú Zeblaze HYBRID klasický ciferník  s ručičkami. Môžete ich tak používať aj ako klasické mechanické hodinky, ktoré tak nekričia ako digitálne, a zároveň ponúkajú funkcie chytrých hodiniek. Hodinky sú na dotyk veľmi príjemnými a  hneď vzbudzujú dojem kvalitného vyhotovenia, ktoré musíme potvrdiť.

Zeblaze HYBRID
Zdroj: vlastný

Hlavné funkcie hodiniek

Telo je vyrobené z nerezovej ocele, ktoré  je obalené v polykarbonáte. Na boku sa nachádza tlačidlo pre nastavenie času analogových hodín. Na spodnej strane vpredu sa nachádza malý dotykový displej, ktorý poskytuje množstvo  informácií, ktoré absentujú v prípade klasických hodiniek. Na zadnej strane sa nachádzajú senzory, shopné merať  srdcový tep, tlak a Vašu športovú aktivitu. Vážia 85 gramov, ide o pomerne ťažšie hodinky, ale pocitovo sú pohodlné.

Zeblaze HYBRID
Zdroj: vlastný

Šikovný displej

Okrem klasického analógového ciferníku sa v spodnej časti nachádza malý 0,49″ OLED displej ukazujúci notifikácie, čas a všetky ostatné smart funkcie. Obrazovka je pokrytá špeciálnym sklom, ktoré ich chráni pred poškodením. Veľkosť ciferníka  je 45×45 mm. Horná povrchová úprava skla zároveň redukuje množstvo dopadajúceho svetla na displej, vďaka čomu je displej dobre čitateľný aj na priamom slnku.

Zeblaze HYBRID
Zdroj: vlastný

Smart funkcie

 Hodinky poháňa procesor Nordic 51802.  Senzory merajú hlavne srdcovú frekvenciu, či krvný tlak. Zeblaze HYBRID ďalej dokážu monitorovať Váš spánok, sledovať pripomienky zo smartfónu či zobrazať teplotu s predpoveďou počasia. V rámci fyzickej aktivity  sledujú kroky,  vrátane spálených kalórií,  prejdenú vzdialenosť a dokážu Vás upozorniť aj na notifikácie zo sociálnych médií či iných aplikácií. Samozrejme nechýba ani podpora viacerých športových módov. Bohužiaľ hodinky nie sú vybavené  GPS modulom, aj keď sa tak tvária. Disponujú však funkciou „Connected GPS“, ktorá dokáže sledovať Vašu polohu, avšak len za podmienky spárovania s Vašim smartfónom.  Mali sme tú príležitosť ich porovnať spolu s  Mi Band 5 náramkom, ktorý sme testovali relatívne nedávno. Musíme povedať, že namerané hodnoty boli veľmi podobnými. Rozdiel v krokoch a v spálených kalóriach bol približne 5% – 10% pričom hodinky Zeblaze Hybrid namerali nižšie hodnoty. Čo sa týka monitoru tepu, tak viac menej namerané  hodnoty boli identickými. Mimochodom, čerešničkou na torte je možnosť ovládania kamery smartfónu pomocou hodiniek. Spárovanie so smartfónov fungovalo bez problémov. Nestretli sme sa s častými výpadkami straty spojenia, čoho sme sa pri tejto cenovej kategórii obávali. Stalo sa nám však, že v priebehu testovania prestali hodinky 2x komunikovať so smartfónom (pozn. redakcie: v priebehu 7 dní). Hodinky Vám tak umožňujú viesť aktívny životný štýl  spolu s monitorovaním Vašich aktivít. Štatistiky si následne môžete pozrieť v aplikácii, ktorú musíme pochváliť. Je veľmi prehľadnou a jednoduchou na pochopenie. Aby sme ešte nezabudli, hodinky sú vodeodolné do 5ATM.

Spoľahlivá aplikácia

Spojenie medzi smartfónom a hodinkami funguje cez aplikáciu  Comfit. Aplikácia funguje stabilne a ponúka množstvo funkcií, vrátane bohatých štatistík z Vašej fyzickej aktivity, ktoré si môžete podrobne odsledovať. Výhodou je ľahko použiteľné používateľské rozhranie. V Aplikácii nájdete napríklad rôzne športové režimy, údaje o Vašom spánku, športové ciele a ich plnenie, pitný režim, prichádzajúce hovory a SMS správy atď. Aplikácia v kombinácii s hodinkami urobí  Váš každodenný hektický život viac usporiadaným.

Hodinky možno prepojiť so smartfónom vďaka Bluetooth 4.0 technológii a sú kompatibilné so zariadeniami s operačným systémom Android 4.4 alebo vyšším a iOS 8.0 alebo vyšším.

Comfit
Comfit
Price: Free

Výborná výdrž batérie, ale na dotykové ovládanie si treba zvyknúť

Smart hodinky majú 95 mAh batériu s reálnou výdržou 5 až 7 dní pri aktívnom používaní všetkých funkcií, čo je veľmi slušná výdrž. V klasickom hodinkovom režime vydržia 3 roky, to sme však z pochopiteľných dôvodov nestihli otestovať. Nabitie hodiniek trvá priblížne 2 hodiny. Pri mojom testovaní mi na začiatku prekážal slabšie reagujúci dotykový displej. Priznám sa, trvalo mi približne 1-2 dni kým som sa naučil hodinky ovládať. Dotykový displej totiž nie je nijak zvýraznený a ani jeho časti. Jednoducho sa musíte naučiť kde sa máte správne dotknúť, aby hodinky zareagovali podľa Vašich očakávaní. Okrem tohto nedostatku som bol s používaním hodiniek veľmi spokojný a môžem ich odporučiť.

Hybrid smartwatch Zeblaze dotykova plocha
Zdroj: produktová fotografia

Naše hodnotenie

Myslím si, že hodinky potešia všetkých ľudí, ktorí nie sú celkom stotožnení s modernými smart hodinkami s veľkými digitálnymi displejmi.  Za slušnú cenu si kúpite odolné a elegantné hodinky s ciferníkom a malým digitálnym displejom, ktorý ponúka v podstate všetko čo bežné digitálne chytré hodinky. Hodinky nám poskytol e-shop Cafago.com, ktorý ich aktuálne ponúka  v akciovej ponuke približne  za 28€ spolu aj s poštovným na Slovensko.

Aktuálnu cenu hodiniek si môžete pozrieť tu

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close