RecenzieSpravodajstvoXiaomi

Vyskúšali sme holiaci strojček Xiaomi WHITE ES03, ktorý kúpite už od 20€

Vyskúšali sme jeden z najdostupnejších holiacich strojčekov od Xiaomi

Do redakcie nám tentokrát zavítal produkt z kuchyne Xiaomi, ktorý poteší hlavne pánov, alebo dámy, ktoré hľadajú pre svojho milovaného darček – holiaci strojček Xiaomi White ES03, ktorý sa predáva v zahraničných obchodoch približne od 20€ do 30€. Nebudeme dlho písať omáčku okolo toho, a preto sa hneď pustíme do samotnej recenzie.

Ak Vás strojček Xiaomi SO WHITE ES03 zaujal to ho nájdete tu

Balenie

Holiaci strojček Vám bude doručený a zabalený v relatívne pevnej škatuľke, v ktorej nájdete návod, ktorý pravdepodobne nikdy neotvoríte, káblik na nabíjanie a samotný holiaci strojček.

Zdroj: VoSveteIt.sk

Kvalita vyhotovenia

V prípade kvality vyhotovenia nemôžeme povedať jediné krivé slovo. Všetko drží pevne pokope ako má, a zároveň je možné ho pevne uchopiť. Možno jediná drobnosť, ktorú by sme spomenuli je, že nemá žiadne vrúbky, čo môže spôsobiť, že sa Vám bude šmýkať v ruke v prípade, ak sa Vám potia dlane alebo budete mať mokré ruky. Čo sa týka materiálov, tak výrobca stavil na plast, ktorý však pôsobí luxusným dojmom ako po vizuálnej stránke, tak aj po stránke pocitu z dotyku. Do pozornosti by sme ešte dali displej, ktorý sa aktivuje po zapnutí. Ako môžete nižšie vidieť, tak na ňom nájdete informáciu o stave nabitia batérie.

Predtým ako zhodnotíme jeho výkon, tak by sme radi upozornili na jeho funkcie a vlastnosti. Začnime hlavicou. Tá sa skladá z troch individuálnych hlavíc z japonskej ocele. Výrobca udáva, že pri ich používaní dochádza k neustálemu pasívnemu ostreniu. Či to je však pravda, posúdiť aktuálne nevieme, možno o pol roka. Vyzdvihli by sme však flexibilitu hlavice, pri ktorej sme sa báli, že sa nebude dostatočne prispôsobovať pohybom a tvaru brady. Našťastie boli naše obavy zbytočné.    

Zdroj: VoSveteIt.sk

Druhou zaujímavosťou je fakt, ktorý nás popravde prekvapil a bol to zastrihávač vlasov (priznáme sa, že pri kúpe holiaceho strojčeka nás ani nenapadlo, že zastrihávač bude jeho súčasťou). V princípe funguje ako má. Je však trochu menej praktický ako iné zastrihávače. Je totiž široký cca 2,5 centimetra a štandardne používame menší (teda aspoň my). Dá sa však na neho zvyknúť. Aby sme nezabudli, ak budete chcieť použiť zastrihávač, najprv je potrebné zastrihávač vlasov vysunúť a následne ho zapnúť, inak sa automaticky spustí funkcia holenia.

Zdroj: VoSveteIt.sk

Prejdime teraz k samotnému holeniu a jeho kvalite. Kvôli samotnému testu sme sa neholili pár dní. Ako sme vyzerali na začiatku sa môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: VoSveteIt.sk

A nižšie si môžete pozrieť finálny výskledok holiaceho strojčeka, ktorý sme dosiahli asi po 2-3 minútach holenia.

Zdroj: VoSveteIt.sk

Predtým však ako sa dostanete k finálnemu výsledku, ako ste mohli vidieť vyššie, tak sa budete musieť naučiť so strojčekom pracovať (otázka asi 5 minút, resp. prvého holenia). V tom zmysle slova, že keď prechádzate strojčekom po tvári z jednej strany na druhú, tak výsledok nie je taký kvalitný. Pre ideálne oholenie je potrebné prechádzať strojčekom zdola nahor. Keď to porovnáme so žiletkou, tak musíme povedať, že je to krok vpred. Žiadny holiaci gél či pena, žiadne čistenie žiletky pinzetou či niečím tenkým, aby ste spomedzi žiletiek dostali preč fúzy a ani nič podobné. Aby sme ešte nezabudli, tak na rozdiel od žiletky sme sa nestretli po oholení s krvavými kvapôčkami. Musíme pochváliť aj samotné čistenie strojčeka. Strojček je vodeodolný a jednoducho stačí otvoriť vrchnú časť s čepeľami a prepláchnuť ju.  

Zdroj: VoSveteIt.sk

Ak Vás holiaci strojček Xiaomi So WHITE ES03 zaujal, tak ho nájdete na odkaze nižšie v e-shope Cafago, z ktorého sme si ho objednali aj my.

Ak Vás strojček Xiaomi SO WHITE ES03 zaujal to ho nájdete tu

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close