Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Vyskúšajte si Správcu súborov pre Windows z roku 1990. Dokázali by ste s ním fungovať aj v súčasnosti?

WinFile v ekosystéme Windows bol dostupný do roku 1999

WinFile je správca súborov v operačnom systéme Windows, na ktorý si pravdepodobne málokto z nás. Ide totiž o software, ktorý je starý 30 rokov. Predstavený bol konkrétne 22. mája 1990 a Microsoft ho relatívne nedávno „oprášil“ v rámci retro spomienok z minulosti, ktoré lemovali operačný systém Windows.  Mimochodom, pôvodným autorom softwaru bol Chris Guzak a napísaný bol v programovacom jazyku „C“ (často označovaný aj ako K&R), píše Wikipedia.

Správca súborov WinFile (Windows File Manager)

So správcom súborov WinFile sme sa mohli prvýkrát stretnúť vo Windows 3.0, ktorý bol predstavený 22. mája 1990 a podporovaný bol až do konca roku 2001. Samotný software WinFile bol súčasťou ekosystému Windows v rozmedzí rokov 1990 až 1999. Treba však dodať, že od verzie Windows  95 bol preferovaným správcom už Windows Explorer (viď obrázok nižšie).

Windows 95 spravca suborov
Zdroj: win95.ajf.me (Windows 95 emulátor)

Ako môžete vidieť nižšie, tak koncept aplikácie bol vo svojej podstate zachovaný až do súčasnej verzie Prieskumníka s tým rozdielom, že medzičasom pribudlo viacero užitočných funkcií, akými je napríklad podpora klávesovej skratky.

V prípade, ak by ste si chceli vyskúšať aplikáciu na svojom Windows 10 počítači, tak môžete tak spraviť prostredníctvom Microsoft obchodu nižšie. Mimochodom, v súčasnosti je zdrojový kód tejto aplikácie dostupný k stiahnutiu prostredníctvom serveru Github.com, prostredníctvom ktorého viete aplikáciu spustiť aj na starších verziách Windowsu.

Windows File Manager
Windows File Manager
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close