ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Vyskúšajte si nové funkcie vrátane ovládanie hudby z rozhrania notifikačnej lišty v štýle Androidu 11 na každom smartfóne

Nové možnosti interakcií môžete vyskúšať prostredníctvom aplikácie tretej strany

Android 11 bol oficiálne predstavený ešte v prvej polovici tohto mesiaca. Verzia operačného systému priniesla niekoľko vylepšení so sústredením na komunikáciu, kontrolu nad zariadením, či na súkromie. Okrem iného pribudlo viacero nových možností interakcií so smartfónom, napríklad dotykové gesto poklepania po chrbte zariadenia, či nové možnosti ovládanie multimediálnych súborov z rozhrania notifikačnej lišty.

V súčasnosti väčšina z nás čaká na dostupnosť novej verzie operačného systému, aby sme si mohli „omakať a vyskúšať“ nové funkcie na vlastnej koži. Našťastie, pomocou aplikácií tretích strán je možné tieto funkcie využívať už dnes. Len pár dní dozadu, sme vám priniesli návod, ako si je možné zapnúť poklepanie dotykového gesta po chrbte zariadenia, a dnes by sme vám radi dali do pozornosti, ako si môžete zapnúť na vašom Android smartfóne ovládanie audio súborov v notifikačnej lište, ktoré je inšpirované rozhraním a funkciami Androidu 11.

Zapnite si nové rozhranie multimediálneho ovládanie súborov z Androidu 11

Zapnutie tejto funkcie nie je vôbec zložité. Postačí vám k tomu aplikácia tretej strany, Power Shade, pomocou ktorej môžete zapnúť viacero nových funkcií, napríklad možnosť zmeny zdroja prehrávaného audio súboru (aplikácia rovnako prispôsobuje aj samotné rozhranie notifikačnej lišty). Samotnú aplikáciu môžete stiahnuť pomocou odkazu nižšie.

Power Shade: Notification Bar
Power Shade: Notification Bar
Developer: ZipoApps
Price: Free+

Po nainštalovaní a otvorení aplikácie, budete vyzvaný, aby ste jej udelili potrebné oprávnenia, bez ktorých aplikácia nie je schopná korektne pracovať.

Power Shade_pridanie povoleni
Zdroj: Vosveteit.sk

Po udelení všetkých potrebných povolení, uvidíte ponuku aplikácie, ako môžete vidieť na obrázku nižšie. V podstate už nič nemusíte robiť, okrem odkliknutia možnosti „Running“. Následne, keď si zapnete hudobný prehrávač, a otvoríte si notifikačnú lištu, tak v rámci nej uvidíte novú ponuku ovládanie audio súborov s rozšírenými možnosťami interakcií.

Následne, ak by ste napríklad chceli zmeniť zdroj zvuku z telefónu, napríklad na externý reproduktor, či slúchadlá, tak urobíte tak prostredníctvom pravej ikony vo vrchnej časti možnosti ovládania hudby.

Zároveň by sme vám chceli dať do pozornosti v rámci aplikácie Power Shade sekciu Layout, kde si môžete nastaviť rozloženie jednotlivých prvkov celej notifikačnej lišty. V rámci sekcie Colors si zas môžete prispôsobiť farebnosť jej rozhrania.

Pevne veríme, že nové možnosti interakcií spojené s audio súbormi sa vám páčia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close