ANDROIDNávodySpravodajstvo

Vyskúšajte si funkciu konverzačných bublín z Androidu 11 aj na zariadeniach so staršou verziou Androidu

Funkciu môžete vyskúšať pomocou aplikácie tretej strany

Android 11 bol  spoločnosťou Google oficiálne predstavený len nedávno. Konkrétne 8. septembra. Veľký dôraz pri predstavení novej verzie operačného systému bol kladený na nové spôsoby komunikácie. Jednou z noviniek v tejto oblasti boli aj takzvané „Bubliny“. Vo svojej podstate ide o funkciu zobrazovania bublín s konverzáciami v plávajúcom okne nad ostatnými aplikáciami. Obdobne, ako to robí napríklad aj aplikácia Messenger. Ide však o funkciu, ktoré mnohé aplikácie natívne nepodporujú.

Prineste si jednu z najžiadanejších funkcií nového Androidu do svojho zariadenia

Dobrou správu je, že mnoho funkcií, ktoré boli predstavené spolu s Androidom 11, je možné nainštalovať pomocou aplikácií tretích strán aj do zariadení so staršou verziou Androidu. Dobrým príkladom je funkcia plávajúcich konverzácií vrátane Bublín, ktoré môžete do telefónu dostať pomocou aplikácie Direct Chat.

Po nainštalovaní a otvorení aplikácia budete musieť udeliť aplikácii extra oprávnenia. Konkrétne, aby mohla čítať notifikácie a zobrazovať informácie o správach v plávajúcich oknách nad ostatnými aplikáciami.

Po udelení oprávnení by sa vám mala zobraziť ponuku menu, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie. V rámci základných nastavení je potrebné otvoriť si položku „Applications“, kde môžete funkciu plávajúcich okien a bublín aktivovať pre vami požadované aplikácie. 

V rámci sekcie nastavení si potom môžete prispôsobiť napríklad formát zobrazovaného času, ako dlho má byť zobrazený samotný náhľad bublín a podobne. Ako samotná notifikácia vrátane plávajúceho okna s konverzáciou vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie na obrázkoch. V rámci prvého obrázku môžete vidieť samotnú plávajúcu bublinu, a druhý obrázok ukazuje vzhľad konverzácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close