NávodySpravodajstvoWindows

Výročná Windows 10 aktualizácia s ďalším problémom. Mrznutie webkamier

Výročná aktualizácia pre Windows 10 je tu už necelé tri týždne a portál ArsTechnica upozornil na ďalší problém, ktorý sa týka znefunkčnenia webkamier.

Mimochodom, vôbec sa nejedná o ojedinelý problém. Len nedávno sme vás informovali napríklad o zamŕzaní PC, kde sme vám priniesli návod ako sa ho zbaviť.

Prečo dochádza k mrznutie webkamery?

Celý problém tkvie v tom ako pristupujú aplikácie k obrazu z kamier. Doteraz totiž k obrazu mohla pristúpiť len jedna aplikácia, napr. Skype, Facebook App a ďalšie, ktoré využívala kodeky MJPEX a H.264.

Avšak Výročná aktualizácia priniesla nový systém sprístupnenia záberov z webkamery, ktorý je postavený na rozdeľovaní toku dát. Výsledkom tejto „novinky“ je to, že Microsoft zabránil v používaní spomínaných kódekov, ale distribúcia prebieha prostredníctvom systémového nástroja Windows Camera Frame Server – teda k obrazu má prístup viacero aplikácií čo je na jednej strane dobre, ale na druhej strane nemôžu používať kódeky MJPEX a H.264.

Microsoft o probléme vie

Microsoft o probléme vie a hľadá riešenie na jeho odstránenie. Najpravdepodobnejšie sa však podľa portálu Thurrott dočkáme až niekedy v priebehu septembra.

Ako odstrániť problém s mrznutím webkamery

Hneď na úvod treba povedať, že trvalé riešenie príde pravdpeodobne až s ďalšou aktualizáciou, ktorej predpoklad dostupnosti je niekedy v priebehu septembra. Avšak Microsoft nás nenechal „v štichu“ a poskytol nám aspoň dočasné riešenie prostredníctvom úpravy systémových registrov.

Otvorte si aplikáciu Regedit (Windows tlačidlo a napíšte „Regedit“) – HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform a manuálne pridajte zložku DWORD s názvom EnableFrameServerMode, kde vyplnte „Value data“ s hodnotou 0 (viď obrázky nižšie.).

oprava webkamery_1oprava webkamery_3

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close