NovinkyWindows 10

10 noviniek vo výročnej aktualizácii pre Windows, ktoré by ste mali poznať!

Windows 10 Anniversary, resp. výročná aktualizácia je od včerajších neskorých hodín dostupná k stiahnutiu prostredníctvom Windows Update a my sa teraz pozrieme na novinky, ktoré vám padnú do oka ako prvé po jej nainštalovaní.

Windows 10 výročná aktualizácia – zoznam noviniek

 1. Prvou novinkou, ktorá vám len ťažko môže uniknúť je zmenené UI rozhranie. Ako na obrázku môžete vidieť tak systémové ikonky dostali nový vzhľad, avšak to nie je všetko. Microsoft tak isto pridal aj notifikácie, ktoré vás v závislosti od aplikácie budú informovať o nových udalostiach z ich prostredia. 
 2. Ďalej vás poteší aj nové notifikačné centrum, v rámci ktorých pribudlo viacero informácií a to vďaka celkovému redizajnu – napríklad pri jednotlivých správach sa už viac nezobrazujú logá aplikácie, ale sú roztriedené do jednotlivých sekcií (viď obrázok nižšie) vďaka čomu sa do Centra Akcií zmestí oveľa viac informácií.
 3. Ďalšia zmena sa týka ponuka Štart. Ako na obrázku nižšie môžete vidieť došlo k zmene zobrazenia nedávno pridaných aplikácií ako aj k najviac používaných aplikácií – presne ako je tomu vo Windows 10 Mobile.
 4. Microsoft tak ako avizoval zapracoval do výročnej aktualizácie aj rýchly prístup k Windows Ink Workspace, kde nájdete aplikácie ako Poznámkový blok, Rýchle poznámky či Screen sketch, ktorý oceníte hlavne pri tabletoch. 
 5. Jednou z ďalších hlavných noviniek, ktoré sa dočkali vylepšení je aj internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý ako na obrázku nižšie môžete vidieť dostal podporu dlho očakávaných rozšírení, ktoré sú dostupné k stiahnutiu priamo z Windows Store.

 6. Microsoft nás tak isto potešil aj zbrusu novým rozhraním Windows obchodu, ktorý jednoznačne potreboval sprehľadniť, veď posúďte sami.
 7. V rámci nastavení Microsoft ďalej zakomponoval aj možnosť tmavej témy, ktorú nájdete v personalizácii nastavení. Pribudli tak isto aj ďalšie možnosti ako je napríklad customizácia rozhrania Windowsu.

 8. Ďalšou novinkou, ktorú si pre nás Microsoft pripravil je aktualizácia aplikácie Windows Defender, ktorému pribudol aj Offline mode.
 9. Aktualizácie sa dočkala aj hlasová asistentka Cortana, kde najvýznamnejšou zmenou je možnosť nastavenie jej ovládania aj z prostredia uzamknutej obrazovky či pridanie funkcionality na rozpoznanie hudby ako je tomu napr. pri aplikácii Shazam.
 10. Ďalšia novinka, ktorú Microsoft implementoval do výročnej aktualizácie poteší hlavne vlastníkov milovníkov smartfónov. Totiž vo výročnej aktualizácii je možné nastaviť synchronizáciu medzi viacerými zariadeniami a to nie len v podobe notifikácií, ale aj s možnosťou reakcie z prostredia Windows 10. 

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Komentáre

 1. Win 10 super – funguje na všetkých zariadeniach bez jediného problému.
  Windows Ink Workspace super pomôcka jednoduché a účelné.

 2. Annyversary 1607 a posledný jej update je katastrofa,mrzne a nereaguje mi vela programov…od grafických až po win media player…..zas ste niečo posrali debilčiatka

 3. blbost nestahujte windows 10 v niektorich prípadoch mrzne . Ak máte licencovany windows 7 a 8 ponechajte si ho odporučam.

 4. Táto ,,úžasná“ výročná aktualizácia na mojom PC s win 10, ktorý mám iba 6 mesiacov od zakúpenia spôsobila, źe po niekoľkých sekundách mi po štarte windowsu celý PC zamrzne! Nedá sa na nič kliknúť, len mi vypíše, že miceosoft windows nefunguje! Ďakujem pekne za taký windows, kde sa nedajú ani vypnúť aktualizácie na legálne zakúpenom windowse…… ! Teraz neviem vôbec, čo robiť. Nie som technicky zdatný, som bežný užívateľ……

Pridaj komentár

Close
Close