SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Výročná aktualizácia pre Windows 10 prinesie nové veľkosti displejov

Jedna z mnohých noviniek, ktoré by sa mali objaviť vo výročnej aktualizácii sú nové možnosti pre veľkosti displejov pre mobily ale aj pre počítače. V prípade telefónov ide o navýšenie maximálnej veľkosti, zatiaľ čo u počítačov ide naopak o zmenšenie minimálne veľkosti pre zobrazovanie.

Táto novinka prichádza priamo od Microsoftu. Požiadavka na maximálnu veľkosť displejov u mobilných zariadení by sa mala zvýšiť z doterajších 7,99 palca na 9 palcov. Počítače budú môcť byť zase menšie, keďže doteraz mali povolenú minimálnu veľkosť 8 palcov, ktorá sa ponovom zmení na 7 palcov.

Okrem toho bolo zistených niekoľko ďalších noviniek: Windows 10 mobilné zariadenia budú musieť mať ponovom automatický blesk a Windows 10 počítače minimálne 2GB RAM, čo je zvýšenie o 1GB z doterajšej požiadavky. Taktiež budú musieť mať 32-bitové operačné systémy povinné úložisko aspoň 16GB a 64-bitové systémy aspoň 20 GB.

Výročná aktualizácia pre Windows 10 bude pre všetkých zadarmo, vrátane Xbox One uživateľov.

anniversary vyrocny update aktualizacia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close