SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Výrobca prvého skladateľného smartfónu sústreďuje svoju pozornosť na skladateľné nositeľné zariadenia

Hoci svetové média aktuálne sústreďujú pozornosť v oblasti skladateľných zariadení na spoločnosť Samsung, kvôli oneskoreniu spustenia ostrého predaja zariadenia, tak na pozadí sa opäť ozýva spoločnosť Royole.

Portál LetsGoDigital.com poukázal na patent spoločnosti Royole, ktorý sa objavil na stránkach World Intellectual Property Organisation (WIPO) pred niekoľkými dňami. Patent tentokrát sa netýka nového smartfónu, ale skladateľného nositeľného zariadenia.

Budeme na rukách nosiť rozkladateľné zariadenia?

Patent spoločnosti Royole znázorňuje skladateľné zariadenie podobné fitnes náramku, ktorého displej je možné rozložiť. Zaujímavosťou je, že zariadenie by malo disponovať rotačným mechanizmom, vďaka ktorému je možné otáčať displej.

skladatelny displej na fitnes naramku patent royole_2
Zdroj: letsgodigital.org

Hoci zariadenie je aktuálne len vo forme „patentu“ a na konci dňa nemusí nikdy spatriť svetlo sveta, tak aj napriek tomu sa jedná o zaujímavú myšlienku. Na konci dňa sa môže tento typ zariadenia pretransformovať  v mobilné zariadenia, ktoré ponúkne funkcionality bežného smartfónu.

Okrem spoločnosti Royole aj ďalší pracujú na obdobnom projekte

V súčasnosti existuje viacero výrobcov zariadení, ktorí premýšľajú podobným smerom. Napríklad, spoločnosť Samsung si dala patentovať ohybný telefón na zápästí alebo čínske Lenovo 3 roky dozadu ukázalo prototyp nositeľného zariadenia s ohybným displejom.

Zdroj: LetsGoDigital.com

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close