ANDROID

Vypočuje Google používateľov Androidu? Nový Android Q podľa všetkého príde s natívnou podporou tmavého režimu

Tmavý režim je v posledných rokoch medzi aplikáciami stále viac a viac populárnejší. Tmavé farby sú totižto omnoho príjemnejšie na pozeranie vo večerných hodinách, ako klasické svetlé odtiene. Zapnutie takéhoto režimu podporuje už niekoľko najpoužívanejších aplikácií na svete, no používatelia Androidu neustále tlačia na Google, aby nočný režim vytvoril globálne v celom Android prostredí. Prosby používateľov boli podľa najnovších informácií asi vypočuté, keďže Google údajne plánuje priniesť Tmavý režim operačného systému Android už v najbližšej aktualizácií Android Q.

S informáciami prišiel samotný zamestnanec spoločnosti

Informácie o Tmavom režime v prostredí Androidu sa objavili v príspevku Lukasa Zbyluta, ktorý je zamestnancom softvérového giganta. Ten svetu ukázal monitor chýb z Chromiumu, kde sa nachádzala aj zmienka o Tmavom režime v novom Androide Q. Vo svojom príspevku taktiež spomenul, že Tmavý režim je schválená funkcia Androidu Q.

„Tím chce zabezpečiť, aby všetky predinštalované aplikácie podporovali natívne Tmavý režim. Aby sme úspešne priniesli Tmavý režim, potrebujeme, aby boli všetky prvky používateľského rozhrania ideálne stmavené a to do mája 2019, „ píše sa v príspevku zamestnanca.

Tmavý režim bude priamo v systémových nastaveniach

Zamestnanec spoločnosti Google vo svojom príspevku zmienil aj fakt, že nový Tmavý režim sa bude nachádzať priamo v systémových nastaveniach > Displej > Tmavý režim.

Tmavý režim v operačnom systéme Android Q ale nie je ešte oficiálne potvrdený. Samotný príspevok bol ihneď po prevalení informácií odstránený. Na oficiálne informácie si tým pádom budeme musieť počkať až do samotného odhalenia nového Androidu na Google I / O 2019.

Tip pre vás  Toto je zoznam smartfónov od Xiaomi / Redmi, ktoré ako prvé obdržia testovacie verzie Androidu Q

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Android)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close