NávodySpravodajstvoXiaomi

Vypnite si reklamy zobrazované v smartfónoch Xiaomi s nadstavbou MIUIReklamy v smartfónoch Xiaomi boli donedávna nenápadnými a v celku znesiteľnými avšak príchodom novej verzie nadstavby v kombinácii s novšími zariadeniami sa stali otravnejšími. Zaujímavosťou je, že v prípade starších zariadení (napr. Mi Note 2) je zobrazovanie reklám menej frekventované ako v najnovších modeloch (napr. Xiaomi Mi 8).

Prečo sa zobrazujú reklamy v smartfónoch Xiaomi s nadstavbou MIUI?

Pre mnohých je nepochopiteľné prečo po tom ako si kúpite nový telefón tak sú vám servírované ďalšie reklamy a to priamo v rozhraní zariadenia, napríklad v nastaveniach telefónu a podobne. Dôvodom sú zárobky a forma dotovania zariadení. Totiž spoločnosť má internú politiku, kde obmedzuje potencionálny zisky z predaja smartfónov na 5%. Spoločnosť tak musí hľadať iné zdroje príjmov, aby predaje zariadení boli rentabilné.

Vypnite si reklamu v smartfónoch Xiaomi s nadstavbou MIUI

Vypnutie reklamy viete docieliť v niekoľkých minútach. Nepotrebujete robiť žiaden root a ani nič podobné. V princípe stačí v rámci nastavení vypnúť personalizáciu reklám a následne deaktivovať aplikáciu MSA. Poďme sa pozrieť ako na to.

Otvorte si nastavenia telefónu a vo hornej lište napíšte „reklama“. Mala by Vám vyskočiť ponuka ako vidíte nižšie.

Zdroj: vlastný

Postupne otvorte „Reklamné služby“ a „Odporúčané reklamy pre vás“. V obchod prípadoch deaktivujte tieto služby.

Zdroj: vlastný

Teraz opäť otvorte nastavenia a choďte do Ďalších nastavení.

Zdroj: vlastný

Teraz otvorte položku Autorizácia a zrušenie.

Zdroj: vlastný

Teraz deaktivujte aplikáciu msa.

Zdroj: vlastný

Od tohto momentu by sa vám v rámci rozhrania smartfónu nemali zobrazovať reklamy (resp. sa s nimi budete stretávať vo výrazne menšej frekvencii).

Zdroj: vlastný


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close