SpravodajstvoXiaomi

Vyplatí sa kúpa náramku Mi Band 6 NFC? S platbami náramkom to zrejme nebude také jednoduché!

Mi Band 6 NFC zrejme nie je až tak ideálnym náramkom, ako sa pôvodne zdalo. Na platby pomocou náramku si tak budeme musieť stále počkať.

Len pár dní dozadu spoločnosť Xiaomi predstavila vylepšenú verziu už teraz skvelého náramku Mi Band 6 s prívlastkom NFC. Táto verzia fitness náramku mala umožňovať svojim používateľom platby pomocou technológie pre bezkontaktné platby, žiaľ zdá sa, že to s tými platbami nebude až také jednoduché. Na kĺb sa tomu pozreli rovno naši susedia z českého portálu a eshopu xm.cz a vyzerá to tak, že aspoň na teraz s náramkom v predajni nezaplatíme. Vyplatí sa teda kúpa skôr verzie náramku bez NFC? Pozrite sa na to s nami!

Pri predstavení náramku vyzeralo všetko tak ružovo

Keď spoločnosť Xiaomi predstavila náramok Mi Smart Band 6 NFC, spoločnosť uvádzala, že bezkontaktné platby náramkom bude možné realizovať konečne aj na globálnej pôde. V Európe sme na toto čakali už dlho, keďže v Číne ide platiť náramkom už od štvrtej generácie týchto fitness trackerov. V Európe nám platby náramkom mala zabezpečiť dohoda s MasterCard, majitelia kariet Visa mali zatiaľ smolu.

Nie všetko je však tak ružové ako sa zdá a podľa posledných informácií priamo od spoločnosti Xiaomi vieme, že dostupnosť platieb NFC sa môže líšiť v závislosti od regiónu. A práve na túto informáciu by sme si mali dať pozor, keďže náš región zatiaľ nie je plne podporovaný.

Mi Band 6 NFC zatiaľ platby u nás nepodporuje

Áno, v aplikácii možno nájdeme možnosť pridania platobnej karty i nastavenie platieb. No kameňom úrazu je služba, ktorá platby sprostredkováva. Na našom trhu sme zvyknutí na Google Pay, ktoré nájdeme na každom rohu. Ním však náramky od čínskeho giganta nedisponujú a namiesto neho spoločnosť nasadila vlastné Mi Pay. A ako uvádza i spomínaný český portál, túto službu u nás zatiaľ nejde aktivovať.

Je nám ľúto, ale v súčasnosti nie je možné používať túto službu, pretože účet, pomocou ktorého ste prihlásení, je registrovaný v zahraničí. Skúste zo znovu po prihlásení pomocou účtu, ktorý je registrovaný v Číne.

Táto chybová hláška trápi majiteľov tohto skvelého náramku pri pokuse o aktiváciu NFC platieb. Nie je vylúčené, že v budúcnosti bude tento nedostatok odstránený a dočkáme sa buď podpory Google Pay v náramku alebo Mi Pay u predajcov. Zatiaľ však ostáva stále výhodné ušetriť pár eur a kúpiť si verziu náramku bez možnosti platieb pomocou NFC.

Robili ste si zálusk na novú verziu Mi Smart Band 6 s technológiou pre bezkontaktné platby? Alebo ste radšej siahli po klasickej verzii bez NFC? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close