Návody

Vypína sa váš smartfón i keď ešte nedosiahol 0%? Pozrite sa, ako tento problém vyriešiť!

Váš smartfón si vyžaduje starostlivosť i keď žiadne problémy nehlási. Čo robiť, ak sa začne automaticky vypínať bez toho, aby dosiahol 0%?

Výdrž batérie je niečo, na čo sa sťažuje snáď každý. I keď sa dnešný štandard pomaly posúva k 5000mAh kapacite batérie, niekomu by nestačilo ani keby batéria mala raz takú kapacitu. Smartfóny však sprevádza i iný problém, keď sa váš smartfón samovoľne vypne i keď ešte nedosiahol 0%. Ide však o problém, ktorý ide v smartfóne jednoducho vyriešiť a podľa všetkého je vaša batéria zle nakalibrovaná. A zatiaľ čo kedysi v tomto prípade stačilo batériu zo smartfónu vybrať a znovu vložiť, dnešné riešenie je o niečo komplikovanejšie.

Ako nakalibrovať batériu v našom smartfóne?

Riešenie tohto problému síce nespočíva v jednoduchom vytiahnutí batérie, stále však ide o niečo, čo zvládne každý z nás. Ak vás teda trápi tento problém, ktorý je celkom častý, pozrite sa, ako ho vyriešiť.

 1. Nabite svoj smartfón na 100% a následne ho nechajte pripojený k sieti ešte pár minút. Týmto si overíme, že batéria bude naozaj plne nabitá.
 2. Odpojte vaše zariadenie z nabíjačky a využívajte ho normálne, ako keby žiadne problém neexistoval. Nechajte váš smartfón plne vybiť a vypnúť sa.
 3. Nechajte vaše zariadenie vypnuté počas niekoľkých hodín. Odporúča sa nechať vaše zariadenie vypnuté až na štyri hodiny.
 4. Nezapínajte vaše zariadenie, no pripojte ho k nabíjačke. Nechajte ho nabiť až na 100%.
 5. Ak je váš smartfón plne nabitý, môžete ho začať využívať. Vaša batéria by mala byť správne nakalibrovaná.

Ak tento spôsob nezabral, máme pre vás ešte jedno riešenie

Ak vám tento spôsob nezabral alebo vám jednoducho príde náš druhý spôsob atraktívnejší, môžete si vybrať, do ktorého pôjdete. Problém s nabíjaním batérie sa však dá vyriešiť i inak.

 1. Vybite váš smartfón úplne do nuly. Až sa vypne, nechajte ho niekoľko hodín len tak ležať bez nabíjania.
 2. Po pár hodinách skúste vaše zariadenie zapnúť, čím si overíte, že je naozaj úplne vybitý.
 3. Vypnutý smartfón pripojte k nabíjačke a nabite ho do 100%.
 4. Odpojte nabíjačku od vášho smartfónu a počkajte pár minút.
 5. Znovu pripojte váš vypnutý smartfón k nabíjačke a ak neukazuje, že je nabitý na 100%, nechajte ho nabiť.
 6. Zapnite váš smartfón a využívajte ho normálne, ako keby žiadny problém nebol.
 7. Nechajte ho znovu vybiť na 0% až kým sa nevypne.
 8. Plne nabitý smartfón zapnite. Percentá vášho smartfónu by sa mali zobrazovať už správne.

I keď sa to nezdá, tento problém je častejší, ako by ste si mohli myslieť. Práve preto sa odporúča vašu batériu kalibrovať každé dva až tri mesiace i keď vaše zariadenie žiadnym problémom netrpí. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, ktoré dokážu nečakane prekvapiť.

Poznali ste tento proces? A kalibrujete batériu vášho smartfónu, alebo vás táto záležitosť vôbec netrápi? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close