SpravodajstvoWindows

Vynovený Microsoft Store z Windowsu 11 mieri aj do Windowsu 10. Už dnes ho môžu otestovať prví používatelia

Vizuálne vylepšená no i novými funkciami prešpikovaná verzia obchodu Microsoft Store bude súčasťou aj operačného systému Windows 10.

Vynovená aplikácia obchodu Microsoft Store sa pomerne nečakane objavila aj v operačnom systéme Windows 10. Aplikácia, ktorá je súčasťou nového operačného systému Windows 11, bola spozorovaná v najnovších verziách Windowsu 10 určených pre používateľov zapojených v programe Windows Insider. Na dostupnosť nie len vizuálne prerobeného obchodu s aplikáciami upozornil priamo jeden z riaditeľov v spoločnosti Microsoft, Rudy Huyn (via MSPowerUser.com).

Microsoft poteší aj používateľov Windowsu 10

Nová aplikácia obchodu Microsoft Store prináša nie len značné vizuálne zmeny, ktoré zasiahli celé používateľské rozhranie, ale aj ďalšie vylepšenia v podobe nových funkcionalít. Novinkou sú aj prerobené pravidlá obchodu, či údajná podpora Win32 aplikácií. V obchode tak vďaka vyššie spomenutým zmenám najnovšie nájdeme aj dlho žiadané aplikácie ako Reddit, TikTok či dokonca Amazon Store.

Z obchodu Microsoft Store sa tak vďaka viacerým zmenám konečne stane plnohodnotný obchod s aplikáciami.  Časom sa mu nebude treba vyhýbať míľovými oblúkmi ale naopak, bude primárnou voľbou pri inštalácií nových aplikácií. Pochopiteľne, príchod nových žiadaných aplikácií zrejme nejaký ten týždeň či mesiac potrvá, no z dlhodobého hľadiska ide o vítaný krok Microsoftu.

Bežní používatelia Windowsu 10 si naň budú musieť počkať

Smutnou správou pre bežných používateľov Windowsu 10 je, že si na nový obchod tak skoro nesiahnu. Keďže je iba doslova pár hodín dostupný pre používateľov zapojených v programe Windows Insider, jeho dostupnosť v bežných verziách Windowsu 10 nemožno očakávať v najbližších dňoch. Ak sa bude Microsoft držať doterajších postupov, nový Microsoft Store uvidíme na bežných verziách najskôr o niekoľko týždňov, ak nie mesiacov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close