fbpx
Zaujímavosti

Veľký brat vidí všetko! Pozrite sa čo všetko o Vás vie Google. Ak sa vám to nepáči tak takto vymažete o Vás zozbierané dáta

Veľký brat vidí všetko. Tak s týmto slovným spojením ste sa už určite stretli. Na internete toto známe slovné spojenie platí dupľom, teda minimálne ak využívate služby od spoločnosti Google.

Vedeli ste o tom, že spoločnosť Google o Vás zbiera údaje ako história Vašej polohy, prehľadávania, polohy a ďalšie? Ak nie tak už viete. Všetky tieto informácie, ktoré o Vás spoločnosť Google zbiera nájdete v rámci takzvaného Google Dashboardu, ktorý nájdete vo svojom profile Google (pozn.: predtým ako kliknete na odkaz tak musíte byť prihlásený vo svojom Google účte).

Google Dashboard
Zdroj: vlastný

Ako vymažete dáta, ktoré o Vás Google zbiera?

Ak vám vadí, že o Vás Google dlhodobo zbiera dáta tak máme pre vás dobrú správu. Dáta totiž môžete prostredníctvom Google Dashboardu manuálne odstrániť. My Vám teraz ukážeme ako odstránite dáta týkajúce sa histórie vašich vyhľadávaní. Je to jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať.

 • Zrolujte v rámci Google Dashboardu stránku nadol. Rozkliknite potom šipku pri položke „Vyhľadávacia aktivita“.
 • Kliknite potom následne na „Prejsť do aktivity na webe a v aplikáciách“.

  ako vymazat data zbierane googlom_1
  Zdroj: vlastný

 • Po otvorení nového okna kliknite na položku „Odstrániť aktivitu podľa“. Následne vyberte obdobie za aké chcete aktivitu odstrániť.

  ako vymazat data zbierane googlom_2
  Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close