fbpx
SpravodajstvoWindows

Výkonný riaditeľ Google na margo Windowsu 10 S povedal: s radosťou vidíme validáciu nášho prístupu

V posledných dňoch sa toho veľa popísalo ohľadne nového operačného systému Windows 10 S, ktorý prišiel s oklieštenými funkcionalitami verzie Windows 10 Home, resp. Pro. Obmedzenia sa týkajú hlavne možnosti inštalácie hier a aplikácií z iných zdrojov ako je oficiálny Windows obchod.

Spoločnosť prinesením takto oklieštenej verzie Windowsu reagovala na známe zariadenie z dielne konkurenčnej spoločnosti Google – ChromeBooky, ktorých cena sa pohybuje na úrovni od 200€, v podstate rovnako ako tie najlacnejšie zariadenia s Windows 10 S. Samozrejme, že tento boj Microsoftu a spoločnosti Google nemohol ostať bez povšimnutia, Prabhakar Raghavan, viceprezident G Suite (Google) okomentoval predstavenie Windows 10 S týmito slovami:

„Som šťastný, že vidíme validáciu nášho prístupu, ktorý sme priniesli. To čo požadujú vzdelávacie inštitúcie je jednoduchosť. Je to skutočný test pre nás všetkých, či už Microsoft alebo niekoho z nás…“

Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa Windowsu 10 S podarí popasovať s už existujúcim a hlavne dobre zavedením konkurentom v podobe spoločnosti Google s ich ChromeBookmi. V každom prípade, Microsoft má jednu veľkú výhodu – operačný systém Windows, ktorý pozná kaŽdý bez výnimky veku, pohlavia či osobných preferencií.

Zdroj: businessinsider.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close