HuaweiSpravodajstvo

Výkon zariadenia Huawei Mate 40 bude nevídaným. Odhaľuje to výsledok AnTuTu, ktorý „vystraší“ konkurenciu

Doposiaľ sme pri telefónoch Huawei obdivovali hlavne kamery. Po 22. októbri to však možno bude už výkon

Keď príde reč na výkon smartfónov, tak naša pozornosť sa najčastejšie upiera smerom k spoločnostiam ako Xiaomi, prípadne Samsung, ktoré vo všeobecnosti dominujú výkonnostným rebríčkom. Dokazuje to aj aktuálny výkonnostný rebríček spoločnosti AnTuTu, v ktorom by ste medzi tými najvýkonnejšími zariadeniami vlajkové lode spoločnosti Huawei hľadali márne. Súčasná vlajková loď, Huawei P40 Pro, je „až“ na 21. priečke. Situácie by sa však mohla v dohľadnej dobe zmeniť. 

Huawei Mate 40: „Od kamery ku výkonu“

Doposiaľ, čo sme pri telefónoch spoločnosti Huawei najviac obdivovali, boli takmer vždy kamery.  Po 22. októbri, kedy má byť predstavená produktová rada smartfónov Mate 40, to možno už bude výkon.

Dôvodom je, že spoločnosť AnTuTu zverejnila výsledok testovania zariadenia so zhodným kódovým označením, akým disponuje smartfón Mate 40. Okrem iného aj v samotnom popise možno vidieť procesor Kirin  9000, ktorým má byť poháňaná nová vlajková loď spoločnosti. 

Ako môžete vidieť, tak výsledok je takmer 700-tisíc bodov. V praxi by to znamenalo, že Huawei by sa postavil na čelo rebríčka AnTuTu s náskokom približne 50 tisíc bodov, čo nie je málo.

Huawei Mate 40_AnTuTu (1)
Via androidpure.com

Samotný výsledok ďalej odhaľuje, že zariadenie disponuje Androidom vo verzii 10. Tu možno špekulovať, či Huawei predstaví nový smartfón so „starým“ operačným systémom, alebo nie. S takmer 100% istotou však môžeme povedať, že aktualizácia na novšiu verziu operačného systému zariadenie neminie, prípadne na HarmonyOS. Výsledok ďalej odhaľuje grafický čip Mali-G78, 90Hz displej, či RAM pamäť typu LPDDR 5 a úložný priestor UFS 3.1.

Via androidpure.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close