Spravodajstvo

Microsoft “ujedá” z koláča Google, vďaka Apple

Microsoft v poslednej dobe dobieha svojich konkurentov, čo je vidieť na zvýšených predajoch ich produktov, najmä na trhu s tabletmi kde je jednotkou na trhu a dnes sa dostali do obehu ďalšie štatistiky, ktoré potvrdzujú tieto slová, avšak tentokrát sa týkajú vyhľadávača Bing.

Microsoft kontinuálne zvyšuje svoj podiel na trhu vyhľadávaní v USA, len tento rok bolo 32,1 % vyhľadávaní uskutočnených práve cez Bing. Pri porovnaní s minuloročnými výsledkami Microsoftu sa podarilo odkusnúť si z trhu o 3,1 % viac ako v lani, čo pocítil hlavne Google, ktorý stratil v priebehu tohto roka až 3,4 % podiel trhu (z 68,2 % padol na 64,8 %).

Paradoxom je, že tomuto výsledku do veľkej miery vďačí svojmu  konkurentovi a to spoločnosti Apple. Pýtate sa ako je to možné?  Poďakovať sa za to môže inteligentnej asistentke Siri, ktorú nájdete v zariadeniach ako sú iPhone, iMac, a iPad, ktorá až 63 % vyhľadávaní uskutočňuje na vyhľadávači Bing.

Informácie o tom priniesla spoločnosť US Katar (Market Research, Data and Insights).

Zdroj: WMP.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close