SpravodajstvoTECH

Vybrané procesory od Qualcommu najnovšie podporujú fotoaparát s rozlíšením 192Mpx. Má to však viacero háčikov

Spoločnosť Qualcomm celkom neočakávane zmenila špecifikácie podporovaných fotoaparátov pri viacerých procesoroch Snapdragon, čo vo svete smartfónov v budúcnosti určite zamieša karty. Ide ale o zásadné zmeny?

Podpora až 192Mpx fotoaparátu

Zmenené špecifikácie naznačujú, že vybrané procesory Snapdragon podporujú snímač fotoaparátu s rozlíšením až 192Mpx, čo je naozaj obrovské číslo. Dosiahnutie takéhoto obrovského rozlíšenia má však viacero háčikov. Prvým háčikom je, že smartfón by musel disponovať iba jedným fotoaparátom. Ďalším háčikom je, že takýto snímač by nemohol využívať všetky funkcie procesoru. Napríklad, ukrátený by bol o redukciu šumu, ako aj o možnosť zväčšenia času uzávierky. Fotoaparát bez takýchto funkcií by síce mal obrovské rozlíšenie, no pre vytváranie kvalitných fotografií v rôznorodom prostredí by to určite nebolo to najlepšie riešenie. Taktiež treba podotknúť, že veľkosť fotografií by bola v pomere s pamäťou smartfónu ukrutne obrovská.

Zoznam podporovaných procesorov Snapdragon:

  • Qualcomm Snapdragon 670
  • Qualcomm Snapdragon 675
  • Qualcomm Snapdragon 710
  • Qualcomm Snapdragon 845
  • Qualcomm Snapdragon 855

Prečo Qualcomm prezradil tieto informácie?

Renomovaný výrobca procesorov doposiaľ tieto informácie neuvádzal. Problém ale nastal pred niekoľkými týždňami, kedy sa na čínsku spoločnosť Xiaomi navalila vlna kritiky za to, že v prípade smartfónu Redmi Note 7 klame o rozlíšení kamery. V smartfóne sa totižto nachádza procesor od Qualcommu, ktorý doposiaľ uvádzal nižšie podporované rozlíšenie hlavného fotoaparátu, ako samotné Xiaomi. Redmi Note 7 totižto disponuje až 48Mpx hlavným snímačom, ktorému ale dopomáha ďalší fotoaparát, ktorý zaňho niektoré úlohy prebral. Vo finále to tým pádom znamená, že spracovávanie fotiek s vyšším rozlíšením možné je, no hlavný snímač bude tým pádom o niečo „ochudobnený“. V prípade využitia viacerých snímačov to ale určite nie je problém, keďže prídavné snímače vykonávajú úlohy, s ktorými si už hlavný snímač neporadí.

Tip pre vás  Na povrch sa dostali rendery náramku Xiaomi Mi Band 4. Dočkáme sa farebného displeja?

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Youtube – Qualcomm Snapdragon)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close