ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Vybrali sme pre Vás 19 najlepších Android aplikácií, na ktoré sme v priebehu tohto roka natrafili

Vyberali sme pre Vás 19 najlepších bezplatných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré v tomto roku vyčnievali na konkurenciou.

Rok 2019 nám bude už čoskoro končiť, a to je jeden z dôvodov, prečo sme sa Vám rozhodli priniesť výber tých najlepších aplikácií pre Android smartfóny, na ktoré sme v priebehu tohto roka natrafili v obchode Google Play a sú zároveň dostupné zadarmo. Pevne veríme, že si niektoré z nich osvojíte aj Vy.

Výber najlepších aplikácií v roku 2019

Bottom Quick Settings – Notification Customization

Pred pár dňami nám do redakcie došlo zariadenia Nubia Magic 3S, smartfón, ktorého obrazovka je 6,65“ a tu sme zistili, že veľký displej so sebou okrem výhod prináša aj viacero nevýhod. Tou najväčšou nevýhodou je, že nedočiahneme jednou rukou na notifikačnú lištu. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti aplikáciu Bottom Quick Settings, pomocou ktorej ju viete vyvolať prostredníctvom potiahnutia prsta zo spodnej časti displeja (pozn. redakcie: aplikácia je kompatibilná aj so zariadeniami, ktoré majú vypnuté softwarové tlačidlá). Aplikácia viac menej ponúka všetko čo aj klasická notifikačná lišta – skratky ku aplikáciám a notifikácie.

Power Shade

Pri notifikačnej lište ešte zostaneme. Power Shade je aplikácia, ktorou potešíme všetkých, ktorých omrzel ich súčasný vzhľad notifikačnej lišty. Aplikácia ponúka široké možnosti ako si ju vizuálne  prispôsobiť, od zmeny farieb až po zmenu kompletného dizajnu.

Phototime

Phototime je aplikáciou, ktorá okrem prepracovaného widgetu s aktuálnym časom ponúka aj dodatočné informácie ako sú napríklad dĺžka dňa, kedy bude vychádzať, resp. zapadať Slnko a ďalšie. Aplikáciu užitočným nástrojom, napríklad keď sa chystáte ísť fotografovať. Bežného používateľa však hlavne poteší pekný a prepracovaný widget.

PhotoTime: Rechner Goldene Stunde
PhotoTime: Rechner Goldene Stunde

Skip Ads

Skip Ads je aplikáciou, ktorú Vám odporúčame používať v každom Android smartfóne. Vo svojej podstate sa jedná o nástroj, ktorý automaticky odklikáva možnosť preskočenia reklám v Youtube klientovi.

Skip Ads
Skip Ads
Developer: Vnova Mobile
Price: Free+

Dual Space

Dual Space je ďalšou aplikáciou, ktorá nájde u mnohých využitie. Jedná sa o aplikáciu, ktorá umožňuje vytvoriť „druhý“ oddelený priestor vo Vašom smartfóne, niečo ako druhý profil. Pomocou aplikácie tak môžete mať v smartfóne napríklad viacero účtov Facebooku, Instagramu a podobne. Aplikáciu je tiež možné využívať aj na to, aby ste si vytvorili „mód“, v ktorom budete môcť dať používať Váš telefón druhej osobe bez toho, aby ste sa báli, že sa Vám bude vŕtať vo Vašich profiloch či dátach. Mimochodom, túto funkciu ponúkajú aj niektorí výrobcovia smartfónov ako vstavanú funkciu (napr. Xiaomi).

NotifyBuddy

Aplikácia NotifyBuddy je riešením pre majiteľov smartfónov, ktorí majú prednú stranu kompletne pokrytú displejom s chýbajúcou notifikačnou diódou. Jedná sa totiž o nástroj, pomocou ktorého viete simulovať notifikačnú diódu priamo na displeji Vášho zariadenia.

FaceNotify

FaceNotify je aplikácia, prostredníctvom ktorej uvidíte notifikácie na Vašom smartfóne len Vy. Respektíve ich obsah. Aplikácia slúži na to, že Vám „zabaľuje“ obsah z notifikácií, ktorý Vám ukáže až po tom, ako zaeviduje Vašu tvár. Šikovné, čo poviete? PS: po nastavení aplikácie treba reštartovať smartfón, aby Vám aplikácia fungovala korektne.

FaceNotify
FaceNotify
Developer: K4CZP3R
Price: Free

Alight Motion

Alight Motion je jednu z mála aplikácií, ktorá prináša možnosť pokročilého editovania videí priamo vo Vašom smartfóne bez toho, aby ste potrebovali dodatočný software. Aplikácia umožňuje napríklad pridávanie vrstiev grafiky, zvuku, podporuje úpravu vektorovej grafiky, ponúka možnosť vloženia efektov a podobne.

Windy

Windy je aplikácia, ktorá ponúka predpoveď počasia. Nie je však bežnou, od konkurencie sa odlišuje takmer dokonalým dizajnom, ako aj vizualizáciou počasia. Aplikácia zároveň ponúka predpoveď počasia  na niekoľko dní dopredu. Okrem toho aplikácia ponúka  bohaté mapové podklady (pozn. redakcie: a to aj živé, ktoré vizualizujú napríklad dážď, sneh,…). Čerešničkou na torte je prepracovaný widget.

Accu​Battery

Accu​Battery je ďalšou aplikáciou, ktorá by Vám nemala chýbať v smartfóne. Ponúka totiž podrobné štatistické dáta ohľadne stavu Vašej batérie, vrátane informácie o jej opotrebovaní. Aplikáciu je potrebné nainštalovať a udeliť jej potrebné oprávnenia. Približne po 10 nabíjacích cykloch sa viete dostať ku spoľahlivým dátam, ktoré Vám prezradia viac informácií o stave Vašej batérie.

Accu​Battery - Akku & Batterie
Accu​Battery - Akku & Batterie

Clean Fast

Ďalšia aplikácia je užitočným nástrojom, pomocou ktorého môžete zo smartfónu dostať nepotrebné dáta, ktoré Vám len zaberajú priestor. Zároveň, Clean Fast ponúka aj veľmi jednoduché riešenie ako spravovať aplikácie vo vašom zariadení.

Firefox ScreenshotGo

Firefox ScreenshotGo je aplikáciou, ktorá umožňuje širšie možnosti práce so screenshotami vo Vašom smartfóne. Konkrétne, pomocou aplikácie môžete napríklad kopírovať text zo  screenshotov, ako aj medzi nimi vyhľadávať informácie pomocou textového vyhľadávania. Všetok text zo screenshotov je totiž automaticky indexovaný v rámci aplikácie.

Váš telefón

Váš telefón je aplikácia od spoločnosti Microsoft, ktorá umožňuje hlbšie prepojenie Vášho smartfónu spolu s  počítačom. Pomocou aplikácie môžete napríklad odosielať a prijímať SMS správy na počítači, telefonovať, prezerať si galériu smartfónu, ako aj prijímať notifikácie.

Microsoft Math Solver

Pri aplikáciách od spoločnosti Microsoft ešte zostaneme. Nižšie by sme Vám radi dali do pozornosti nedávno predstavenú aplikáciu Microsoft Math Solver, pomocou ktorej môžete riešiť matematické príklady prostredníctvom ich zosnímania kamerou. Čerešničkou na torte je, že aplikácia Vám „nevypľuje“ len výsledok, ale ukáže aj postup, ako s k nemu dostala. Nechýba samozrejme ani vedecká kalkulačka.

Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

Spike

Ak Vás omrzel vzhľad súčasného e-mailového klienta, ktorého používate, tak by ste mali vyskúšať aplikáciu Spike. Tá ponuka okrem elegantného dizajnu a tmavého režimu aj dodatočné funkcionality. Napríklad možnosť prepnutia emailovej konverzácie do chatovej podoby, možnosť združenia všetkých e-mailových účtov, vytváranie skupín, v rámci ktorých môžete konverzovať s jej členmi a ďalšie.

Fluid Simulation

Fluid Simulation je aplikácia, ktorá slúži za dvomi účelmi. Jedným z nich je „odreagovanie“ a druhým možnosť nastavenia živej tapety, ktorá reaguje na Váš dotyk. Pri dotyku displeja sa mierne rozsvieti pozadie a následne začnú „pretekať“ krásne škály farieb v závislosti od toho, ako interagujete so smartfónom. Ťažko sa opisuje táto aplikácie, treba ju však skúsiť, nebudete ľutovať.

Fluid Simulation Free
Fluid Simulation Free
Developer: Pavel Dobryakov
Price: Free+

Snapseed

Snapseed je aplikácia, pomocou ktorej môžete editovať fotografie. Nejedná sa však o  základný editor, ale o pokročilý, ktorý umožňuje dokonca odstraňovať z fotografií nechcené predmety. Nechýbajú samozrejme ani desiatky filtrov, možnosti úpravy sýtosti farieb a podobne.

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

Free VPN

Chceli by ste surfovať po internete viac anonymne? Tak potom by ste mali skúsiť aplikáciu Free VPN, ktorá umožňuje vo veľkej miere zakryť Vašu digitálnu stopu. Pomocou tejto aplikácie budete surfovať na internete prostredníctvom inej IP adresy, vďaka čomu budete viac anonymný. Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupná zadarmo a umožňuje nastavenie aj takých IP adries, pomocou ktorých budete mať prístup k službám, ktoré u nás nie sú oficiálne podporované.

Google Lens

Poslednou aplikáciou, ktorá prešla v poslednom roku výraznými zmenami k lepšiemu, a zároveň by sme vám ju chceli dať do pozornosti je Google Lens. Jedná sa o aplikáciu, ktorá využíva pokročilé AI algoritmy v kombinácii s Vašou kamerou – tá následne dokáže analyzovať čo vidí a pracovať s týmito informáciami. Môžete prostredníctvom nej prekladať texty, získať informácie o pamiatkach, vyhľadávať produkty v obchodoch a podobne, a to všetko prostredníctvom kamery Vášho smartfónu.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Chýba Vám v našom výbere nejaká aplikácia? Dajte nám ju v komentároch nižšie vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Smartfón Aplikácie Výber najlepších aplikácií

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close