NávodyXiaomi

Vybíja sa váš Xiaomi príliš rýchlo? Takto zistíte, čo zvýšenú spotrebu energie spôsobilo!

Ako odhaliť, čo vybíja váš smartfón? Pozrite sa na náš návod a zistite, prečo váš smartfón eviduje zvýšenú spotrebu energie.

O tom, že batérie našich smartfónov v posledných dňoch trpia, nie je pochýb. Zvýšená teplota spôsobuje i vyššiu spotrebu energie našich smartfónov a my sa snažíme ušetriť každé jedno percento. Ako však zistiť, či neprimerané vybíjanie smartfónu nespôsobuje i nejaký iný činiteľ? Nie je na vine novonainštalovná aplikácia? Alebo skutočne trávime viac času s naším smartfónom a spôsobujeme si vyššie vybíjanie sami? Pozrite sa, ako jednoducho môžete odhaliť, čo stojí za vyššou spotrebou energie vo vašom Xiaomi a prečo sa vaše zariadenie rýchlejšie vybíja!

Ako odhaliť, čo vybíja môj smartfón?

Nájsť príčinu zvýšenej spotreby batérie nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Xiaomi nám to však vo veľkej miere uľahčuje svojími nástrojmi v nadstavbe MIUI. Tá v sebe ukrýva mnoho užitočných funkcií, ktoré vedia byť obrovskými pomocníkmi napríklad i v tomto prípade.

Ako teda nájdeme pomyselného „škodcu“ v našom smartfóne? Ako sme už spomínali, vo vašom Xiaomi sa nachádza priamo v nastaveniach ukazateľ spotreby batérie. Ten nám dokáže ukázať nielen aká doba ubehla od nášho posledného nabitia, ale i ktoré aplikácie či služby sú „žrútom“ batérie. Štatistiky smartfónu sú pekne prehľadné a zobrazujú nám čas strávený v aplikáciách i koľko mAh z plnej kapacity batérie nám služba vzala. Kde túto funkciu nájdeme?

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na možnosť Batéria a výkon
  • Skontrolujte, čo všetko vzalo batériu vám

Môže môj smartfón vybíjať i niečo iné?

Samozrejme že môže. Za vybíjaním smartfónu stojí viacero činiteľov, medzi ktoré nepatrí len čas strávený pri obrazovke a využívanie rôznych aplikácií. Jedným z významných činiteľov je samozrejme i vysoká okolitá teplota, ktorá dnes dáva smartfónu zabrať, no smartfónom neprospieva ani príliš nízka teplota.

Na výdrž batérie majú taktiež vplyv i zapnuté služby v smartfónoch, ako napríklad WiFi či mobilné dáta. Ak však preferujete byť celý deň pripojený a informovaný, tak pripojenie WiFi spotrebúva batériu pomalšie ako mobilné dáta. Trikom pre smartfóny s AMOLED displejom je i zapnutá tmavá téma displeja a zabrať batérii dokážu dať napríklad i animované tapety. Jedným z ďalších riešený pre vyššie šetrenie batérie je napríklad aj slnečný režim, o ktorom sme vás informovali v tomto článku.

Našli ste svojho „škodcu“ v smartfóne? Alebo myslíte, že sa vám smartfón vybíja optimálne? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close