ANDROIDNávodySpravodajstvo

Vybíja sa Vám rýchlo batéria smartfónu? Pozrite sa, ako identifikujete problémové aplikácie!

Vybíja sa Vám batéria vo Vašom Android smartfóne príliš rýchlo? Pozrite sa, ako môžete identifikovať problémové aplikácie, ktoré sú príčinou.

Vybíja sa Vám rýchlo batéria vo Vašom smartfóne? Nuž, na vine nemusí byť „stará“ batéria, ale dôvodov môže byť viacero. Zabudnime teraz na rôzne vírusy či iný škodlivý softvér a  pozrime sa na samotné regulárne aplikácie, ktoré môžu byť kameňom úrazu. Tie dokážu totiž bežať na pozadí bez toho, aby ste vôbec o tom tušili. Našťastie, tento problém sa dá veľmi jednoducho a elegantne vyriešiť. V prípade, ak používate Android smartfón, tak je veľmi jednoduché zistiť, ktoré aplikácie sú najväčším žrútom energie. Všetky potrebné informácie nájdete totiž priamo v Nastaveniach telefónu bez toho, aby ste museli sťahovať do zariadenia aplikácie tretích strán.

Ako zistiť, ktoré batérie sú najväčším žrútom energie?

Je to veľmi jednoduché. Na náš návod ako zistiť, ktoré aplikácie sú najväčším žrútom energie sme využili smartfón Xiaomi Mi 8 s verziou Androidu 9.0 v  kombinácii s nadstavbou MIUI 10. Postup je však veľmi podobný aj v prípade iných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otvorte si nastavenia telefónu. Potom si otvorte položku „Batéria a výkon“.

Ako zistit ktore aplikacie Vam spotrebuvaju najviac energie v Android smartfonoch
Zdroj: vosveteit.sk

Kliknite na Spotreba batérie. Následne by ste mali vidieť v  zozname aplikácie podľa spotreby batérie. V rámci druhého okna si zas môžete pozrieť spotrebu batérie podľa hardvéru.

Ako zistit opotrebovanost baterie v smartfone_2
Zdroj: vosveteit.sk

Ako vidíte, tak v  našom prípade nás (nemilo) prekvapila aplikácia „Aroundsound“, ktorá je doslova žrútom energie. V konečnom výsledku nám skracovala výdrž batérie o takmer 1/3, čo je celkom slušná hodnota vzhľadom na to, že dnešné smartfóny vydržia v priemere 1 deň fungovania na jedno nabitie. Otázka je, čo s tým môžeme spraviť?   V podstate sú dve riešenia, ak aplikáciu nepoužívate, tak ju jednoducho vymažte a máte po probléme.  V  prípade ak aplikáciu potrebujete aktívne využívať, tak potom jej môžete obmedziť jej fungovanie na pozadí. Ako na to si ukážeme nižšie.

Čo ak však aplikáciu potrebujete používať aj naďalej?

V  prípade ak aplikáciu potrebujete používať, tak Android ponúka skvelú možnosť spravovania aplikácií kde jej môžete ako udeliť, tak aj obmedziť oprávnenia. V prípade ak vlastníte Xiaomi alebo Redmi telefón, tak si v rámci nastavení otvorte položku „Spravovať aplikácie“  (pozn. redakcie: podobný postup je aj v  prípade smartfónov iných značiek). Mal by sa Vám otvoriť zoznam aplikácií ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku.

ako obmedzi pouzivanie baterie aplikaciam v Android smartfone
Zdroj: vosveteit.sk

V  zozname aplikácií si vyhľadajte problémovú aplikáciu. V našom prípade je to jednoduché, nachádza sa vo vrchnej časti. Kliknite teraz na aplikáciu a otvorte si položku „Šetrenie batérie“. V rámci nej zvoľte „Zakázať činnosť na pozadí“.

ako obmedzit pouzivanie baterie aplikaciam na pozadi
Zdroj: vosveteit.sk

Celkom jednoduché, čo poviete? Tých problémových aplikácií však môžete mať výrazne viac, a preto Vám odporúčame si prelúskať  Váš smartfón čo najskôr. Mimochodom, ak Vám nepomohol ani tento postup k  tomu, aby ste predĺžili životnosť batérie Vášho smartfónu, tak Vám dávame do pozornosti jeden z nedávnych článkov, pomocou ktorého viete zistiť či problémová nebude samotná batéria. Nájdete ho na odkaze nižšie.

Pozrite sa, ako môžete zistiť v akom stave je batéria Vášho Android smartfónu

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close