SpravodajstvoWindows

Vstavaný antivírus vo Windows 10 bude odstraňovať „scareware“ programy, ktoré tlačia na používateľov, aby robili nákupy za ďalšie služby

Nie každému je po chuti vstavaný antivírus vo Windows 10, ale treba na druhej strane uznať, že do určitej miery priniesol pre mnohých ako takú základnú ochranu pred nástrahami internetu. Najnovšie Microsoft oznámil novú funkcionalitu pre Windows Defender, ktorá prinesie zaujímavú službu.

Windows Defender odstráni scareware programy tlačiace ku kúpe služieb

Windows Defender po novom získa funkciu, ktorá bude odstraňovať takzvané „scareware“ programy, ktoré častokrát nabádajú používateľov ku kúpe dodatočných služieb. Typickým príkladom sú rôzne čistiace programy, ktoré optimalizujú registre, úložný priestor a podobne vo Windows počítačoch.

„Narastá počet bezplatných programov, ktoré skenujú počítač a vyhľadávajú chyby a potom používajú alarmujúce a donucovacie správy, aby vydesili zákazníkov a nútia ich ku kúpe prémiovej verzie tohto istého programu…“, hovorí Barak Shein, člen tímu Windows Defender. Ďalej dopĺňa, „Platené verzie týchto programov, zvyčajne nazývaných ako aplikácie na čistenie alebo optimalizáciu, údajne rieši problémy objavené bezplatnou verziou…“.

Microsoft týmto krokom chce pomôcť hlavne menej skúseným používateľov identifikovať tento typ softwaru a pomôcť ho dostať z počítača preč. Microsoft s aktívnym nasadeným tejto funkcie začne už 1. marca.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close