Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Všetky Windows 10 PC dostanú podporu HoloLens aplikácií budúci rok

Virtuálna ako aj rozšírená realita je ďalšou veľkou vecou, ktorá sa pomaly ale isto dostáva bleskovým tempom dopredu, ale stále sa nejedná o mainstreamovú službu vzhľadom na potrebný hardware či už na príslušenstvo alebo na telefón, resp. PC. Všetko by sa však mohlo čoskoro už zmeniť, teda verí tomu minimálne Microsoft, spoločnosť ktorá stojí za inteligentnými okuliarmi HoloLens a ďalší hardwarový gigant Intel.

Počas vývojárskej konferencie Terry Meyerson, hlava Microsoftu stojacia za Windowsom oznámil partnerstvo s výrobcom mikroprocesorov, ktoré umožnia v budúcnosti podporu pre aplikácie so zmiešanou realitou bežiacich na operačnom systéme Windows 10.

Meyrson povedal:

„Všetky Windows 10 počítače budúci budú zahŕňať holographic shell…“

V preklade to bude znamenať, že bude možné využívať operačný systém bežiaci na headsete HoloLens aj na PC zariadeniach. Vďaka tomu budete môcť spustiť HoloLens aplikácie aj na bežných PC poháňaných operačným systémom Windows 10. Myerson ďalej poznamenal, že bude možné pracovať nie len s 3D aplikáciami, ale aj s 2D.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close