NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Všetky Windows 10 PC dostanú podporu HoloLens aplikácií budúci rok

Virtuálna ako aj rozšírená realita je ďalšou veľkou vecou, ktorá sa pomaly ale isto dostáva bleskovým tempom dopredu, ale stále sa nejedná o mainstreamovú službu vzhľadom na potrebný hardware či už na príslušenstvo alebo na telefón, resp. PC. Všetko by sa však mohlo čoskoro už zmeniť, teda verí tomu minimálne Microsoft, spoločnosť ktorá stojí za inteligentnými okuliarmi HoloLens a ďalší hardwarový gigant Intel.

Počas vývojárskej konferencie Terry Meyerson, hlava Microsoftu stojacia za Windowsom oznámil partnerstvo s výrobcom mikroprocesorov, ktoré umožnia v budúcnosti podporu pre aplikácie so zmiešanou realitou bežiacich na operačnom systéme Windows 10.

Meyrson povedal:

„Všetky Windows 10 počítače budúci budú zahŕňať holographic shell…“

V preklade to bude znamenať, že bude možné využívať operačný systém bežiaci na headsete HoloLens aj na PC zariadeniach. Vďaka tomu budete môcť spustiť HoloLens aplikácie aj na bežných PC poháňaných operačným systémom Windows 10. Myerson ďalej poznamenal, že bude možné pracovať nie len s 3D aplikáciami, ale aj s 2D.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close