WindowsWindows 10 MobileZariadenia

Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Ďalším veľkým svetovým  trendom na poli mobilných zariadení budú s veľkou pravdepodobnosťou zariadenia kombinujúce smartfóny približujúce sa k počítačom. Vidieť to hlavne pri výrobcoch, ktorí sa začínajú pomaly, ale isto sústreďovať na zariadenia s dvomi displejmi čím dokážu priniesť používateľom oveľa širšiu paletu funkcionalít.

O tom, že technologickí giganti ako Samsung, Intel či Microsoft na podobnom zariadení pracujú nie je pochýb. Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť prvé oficiálne potvrdené koncepty Intelu ako aj SamsunguMicrosoft tiež nezostáva za svojimi rivalmi.

Všetko čo zatiaľ vieme o zariadení s dvomi displejmi (Surface Phone)

Viacero patentov Microsoftu odhalilo to, že spoločnosť intenzívne pracuje na zariadení s dvomi displejmi. Zároveň aj samotný CEO spoločnosti viackrát hovoril o tom, že Microsoft prinesie zariadenie, ktoré bude určovať nové trendy. Tieto tvrdenia podporujú aj viaceré patenty týkajúce sa kĺbikov, ktoré by mali spájať tieto dva displeje.

Zdroj: windowslatest.com

Najčastejšie sa pri týchto patentoch v posledných mesiacoch nachádza označenie Andromeda ako telefón, tablet a laptop.

Windows Core OS je ďalším označením produktu, ktorý naznačuje to, že Microsoft pracuje na niečom veľkom, zároveň je často spájaný aj s pojmom  Composable Shell (CShell). Jedná sa o modulárnu verziu operačného systému Windows, tiež označovaný aj ako Andromeda OS. V skratke ide o to, že rozhranie aplikácií ako aj samotného systému by sa malo automaticky prispôsobovať veľkosti displeju.

Windows-Core-OS
Zdroj: windowslatest.com

Ďalším významným patentom, ktorý naznačuje, že Microsoft pracuje na zariadení s dvomi displejmi je patent týkajúci sa fotoaparátu. V rámci neho Microsoft  vysvetľuje fungovanie fotoaparátu na zariadení s dvomi displejmi.

Microsofts-foldable-display-patent
Zdroj: windowslatest.com

Toto mystické zariadenie, o ktorom počúva už takmer 2 roky by údajne mohlo byť predstavené niekedy v druhej polovici tohto roka. Či sa tak však stane je dnes predčasné hovoriť. Na druhej strane keď sa pozrieme na progres konkurenčných spoločností (napr. Samsungu), tak môžeme teoreticky odhadovať, že vývoj zariadenia môže byť vo finálnych fázach testovania.

Samotná cena však takéhoto zariadenia nebude určite zanedbateľná a môžeme predpokladať, že telefón s dvomi displejmi si bude môcť (minimálne zo začiatku) dovoliť len horných 10-tisíc.

Zdroj: windowslatest.com, vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close