SpravodajstvoZariadenia

Všetko čo by ste mali vedieť o novom Surface laptope. Uspeje podľa vás na trhu?

Surface Laptop je tu už niekoľko dní a zatiaľ sa z každej strany na neho nesú len samé chváli. Poďme sa však na zariadenie pozrieť bližšie, čo v sebe ukrýva, ako vyzerá a celkovo čo ponúka používateľom.

Ako na prvý pohľad je možné vidieť, zariadenie vychádza zo série prémiových produktov rady Surface, avšak s jedným veľkým a podstatným rozdielom – jedná sa o plnohodnotný notebook, teda bez oddeliteľnej klávesnice, resp. displeju.

Microsoft zariadenie vyhotovil z prémiového materiálu, konkrétne hliníka to však spoločnosti nebránilo zaútočiť na štíhlosť zariadenia, ktoré v najtenšom bode dosahuje len 10mm (v najhrubšom bode dosahuje 14,47mm) a váži 1,25kg. Spoločnosť sa ďalej chváli aj samotnou klávesnicou, ktorá dosahuje len zdvih len 1,5mm a špeciálnou textíliou, ktorú Microsoft ukazoval počas predstavenia zariadenia viackrát ako aj v reklamných videách.

Dominantou zariadenia je však 13,5“ displej s pomerom strán 3:2 a netradičným rozlíšením 2256×1504 bodov, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 a podporou dotykového pera.

V útrobách zariadenia nájdeme procesor Intel Core i5, grafických chip Intel HD 650, 4GB operačnej pamäte a 128GB SSD disk, pričom vo výkonnejšej verzii zariadení tkvie procesor Intel Core i7, ktorému sekunduje výkonná grafická karta Intel Iris Plus Graphics 640, 16 GB RAM a 512GB SSD disk.

Zariadenie na trh prichádza s operačným systémom Windows 10 S, ktorý je však možné do konca roka zadarmo aktualizovať na PRO verziu. Microsoft ďalej sľubuje ešte výdrž, ktorá sa vymyká štandardom – 14,5 hodiny. O konektivitu zariadenia sa stará táto výbava: USB-A (USB 3.0), DisplayPort, 3,5mm jack, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.0 LE a vlastní nabíjací port.

Spoločnosť si za toto zariadenia nechá aj poriadne zaplatiť, cenovka je nastavené totiž na 999 dolárov a dostupné bude od 15. júna.

Ako vidíte budúcnosť zariadenia vy, bude podľa vás trhákom alebo predpadákom?

Zdroj: vlastný, Windows blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft surface Surface Laptop

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close