NávodySpravodajstvoXiaomi

VoLTE: Čo to je a ako si môžete túto funkciu zapnúť v Xiaomi smartfóne? Zvýšte si kvalitu hovorov!

Pomocou funkcie VoLTE, môžete zvýšiť kvalitu hovoru.

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali jednotlivým skratkám, s ktorými sa môžete stretnúť v súvislosti s mobilnými sieťami. Jedna z nich vyčnievala nad ostatnými. Išlo o skratku VoLTE. Čo to však je? Na tú tému sme sa rozhodli pozrieť bližšie.

Čo je to VoLTE?

VoLTE je skratkou, pod ktorou sa schováva pojem Voice Over LTE, teda prenos hlasu cez LTE sieť. Ide o prenos, ktorý využívanie namiesto GSM  siete, LTE sieť. Jednou z hlavných výhod tohto typu hovorov je, že telefonovanie prostredníctvom tohto typu siete je v HD kvalite. Rovnako jednotliví operátori deklarujú, že k samotnému spojeniu dôjde v porovnaní s GSM sieťou rýchlejšie. Napríklad operátor 4ka hovorí, že k samotnému spojeniu hovoru dôjde až 4-krát rýchlejšie.

Zároveň však treba povedať, že hoci väčšina slovenských operátorov vrátane tých virtuálnych, podporuje službu VoLTE, tak nie všetky zariadenia ňou disponujú. Je potrebné, aby funkcia bola softwarovo aktívnou zo strany samotného výrobcu. Väčšina 4G smartfónov ňou však disponuje, len ju treba aktivovať. Pre ilustráciu, ako môžete túto funkciu aktivovať, sme si vybrali nižšie smartfón Poco F2 Pro.

Takto si aktivujete VoLTE v Xiaomi telefóne

Samotnú funkciu VoLTE je možné aktivovať v Xiaomi, resp. v Redmi, či Poco zariadeniach potom, ako do aplikácie Telefón zadáte číselný kód „*#*#86583#*#*“. Následne by ste mali vidieť notifikáciu „VoLTE carrier chceck was disabled“.

Zapnutie VOLTE Xiaomi smarfony_1
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako zadáte do telefónu kód vyššie, tak sa vám v nastaveniach smartfónu odomkne možnosť aktivovanie tejto funkcie. Nájdete ju pod žlokou SIM karty a mobilné dáta > potom zvoľte vašu SIM > a následne zapnite možnosť VoLTE. Rovnako vám odporúčame zapnúť si funkciu Vykonať hovory pomocou Wi-Fi.

Potom, ako povolíte túto funkciu, tak je možné, že budete musieť aktivovať túto funkciu ešte u operátora, hoci väčšina operátorov ju zapína automaticky. Napríklad v prípade 4ky je potrebné odoslať správu  VOLTE START na číslo 900. Ďalší operátor, ako je napríklad Orange, či O2, deklarujú, že služba je automaticky aktívnou, ak má používateľ aktualizovaný software, telefón s podporou 4G technológie a zapnutú funkciu v smartfóne. Ideálne však je, ak si dáte vyhľadať prostredníctvom Google „Názov operátora aktivovanie VOLTE“. Následne sa dopátrate, ako službu môžete aktivovať u vášho operátora. Vo väčšine prípadov však nepotrebujete robiť nič naviac.

V prípade, ak sa vám podarilo úspešne aktivovať službu, tak vo notifikačnej lište smartfónu uvidíte ikonu VoLTE. V prípade zoznamu hovorov zas uvidíte ikonu HD.

VoLTE aktivovanie funkcie_xiaomi
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na funkciu vás zaujal, a že ju budete aktívne využívať.

Via: flipshope

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close