TECHNOLÓGIE

Volkswagen, ktorý podvádzal s emisiami chystá údajne nový elektromobil, ktorý bude priamou konkurenciou pre Teslu 3

Volkswagen, nemecká automobilka, ktorá nedávno zaplnila plátky médií v spojitosti s podvádzaním pri emisiách tentokrát ich zapĺňa správami o pripravovanom elektrickom automobile. S informáciami ako prvý prišiel renomovaný magazín Reutuers.

To, že nemecká automobilka pracuje na elektromobile asi nie je pre nikoho žiadnym veľkým prekvapením. Dalo sa to očakávať, Volkswagen je predsa jedna z najväčších automobiliek na svete. Zaujímavosťou však je, že Volkswagen pripravuje elektromobil s cenovkou 23.000$ čo je o zhruba 12.000$ menej ako stojí Tesla 3.

Podľa aktuálnych informácií Volkswagen má prevziať 3 nemecké továrne s cieľom, aby vyrobila „vstup MEB“ (modulárna elektrická pohonná matica). Celkovo spoločnosť plánuje s novou platformou predať 10 miliónov vozidiel v „prvej vlne“. Prvé elektrické vozidlo s MEB by malo byť uvedené na trh v roku 2020.

Podľa zdrojov agentúry Reuters spoločnosť Volkswagen tiež vytvorila nové partnerstvá so spoločnosťou SK Innovation, výrobcom článkov z juhokórejských batérií a spoločnosťou Ford. Reuters minulý mesiac oznámil, že VW a Ford boli v prieskumných rokovaniach o vývoji vlastných elektrických vozidiel.

Zdroj: via Endgadget, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close