TECH

Volkswagen, ktorý podvádzal s emisiami chystá údajne nový elektromobil, ktorý bude priamou konkurenciou pre Teslu 3

Volkswagen, nemecká automobilka, ktorá nedávno zaplnila plátky médií v spojitosti s podvádzaním pri emisiách tentokrát ich zapĺňa správami o pripravovanom elektrickom automobile. S informáciami ako prvý prišiel renomovaný magazín Reutuers.

To, že nemecká automobilka pracuje na elektromobile asi nie je pre nikoho žiadnym veľkým prekvapením. Dalo sa to očakávať, Volkswagen je predsa jedna z najväčších automobiliek na svete. Zaujímavosťou však je, že Volkswagen pripravuje elektromobil s cenovkou 23.000$ čo je o zhruba 12.000$ menej ako stojí Tesla 3.

Podľa aktuálnych informácií Volkswagen má prevziať 3 nemecké továrne s cieľom, aby vyrobila „vstup MEB“ (modulárna elektrická pohonná matica). Celkovo spoločnosť plánuje s novou platformou predať 10 miliónov vozidiel v „prvej vlne“. Prvé elektrické vozidlo s MEB by malo byť uvedené na trh v roku 2020.

Podľa zdrojov agentúry Reuters spoločnosť Volkswagen tiež vytvorila nové partnerstvá so spoločnosťou SK Innovation, výrobcom článkov z juhokórejských batérií a spoločnosťou Ford. Reuters minulý mesiac oznámil, že VW a Ford boli v prieskumných rokovaniach o vývoji vlastných elektrických vozidiel.

Zdroj: via Endgadget, úvodný obrázok: Pixabay.com

TIP  Samsung vydal akútnu bezpečnostnú aktualizáciu snímača odtlačkov prstov pre smartfóny Galaxy S10 a S10+
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close