Spravodajstvo

Volania v rámci Európy budú lacnejšie. EÚ určilo maximálny strop čo si môžu účtovať mobilní operátori

Bolo na čase! Tak takto by sme mohli charakterizovať jedno z rozhodnutí EÚ, ktoré mení podmienky spoplatňovania hovorov a SMS správ medzi krajinami EÚ.

Opatrenie týkajúce sa obmedzenia poplatkov bolo prijaté 14. novembra a očakáva sa od neho, že čiastočne odbremení peňaženku koncových používateľov telefonických služieb, ktorí sú v spojení s ľuďmi z iných krajín v rámci EÚ.

V súčasnosti aj napriek tomu, že od polovice júna minulého roka sú v platnosti pravidlá týkajúce sa ukončenia poplatkov za roaming tak aj napriek tomu sú niektoré hovory v rámci EÚ aj naďalej spoplatňované vysokým príplatkom.

V súčasnosti hoci neplatíme extra príplatky za telefonáty zo zahraničia do domovskej krajiny tak telefonáty z domovskej krajiny mimo sú spoplatňované extra príplatkom. Táto nerovnováha sa skonči na jar budúceho roku, od 15. mája. Maximálna cena príplatku za hovor bola stanovená na 0.19€ spolu s DPH a 0.06€ s DHP za SMS správy.

„Lacnejšie telefonáty sú víťazstvom všetkých občanov EÚ“, povedala česká europoslankyňa Dita Charanzová zo Skupiny Aliancie liberálov a demokratov v Európe (ALDE)

Monique Goyens dopĺňa českú europoslankyňu:

„Je to veľmi dobrá správa, že spotrebitelia sa už nebudú musieť starať o nadmerné náklady pri volaní do inej krajiny EÚ z domova. Toto bol logický ďalší krok po ukončení poplatkov za roaming…“.

Zdroj: Euroactive.com, úvodný obrázok: Pixabay

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close