Xiaomi

Vôbec prvý smartfón od Xiaomi – Mi 1 sa možno dočká znovuzrodenia. Spomínate si na neho?

Spomínate si ešte na Xiaomi Mi 1? Jednalo sa o prvý smartfón spoločnosti Xiaomi, ktorý odštartoval úspešnú cestu tohto čísnkeho giganta. Smartfón sme mohli vidieť prvýkrát takto pred 7. rokmi pričom produktová línia Mi žije a prosperuje až do dnes. Posledným modelom z tejto línie produktov je smartfón Mi 8.

Dočkáme sa znovuzrodenia Xiaomi Mi 1

Najnovšie sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť Xiaomi plánuje predstaviť novú verziu Mi 1, ktorá svojho času patrila medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu – 4“ TFT displej od Sharp s rozlíšením 480 x 854 bodov, procesor Qualcomm MSM8260 s dvomi jadrami a pracovným taktom 1,5GHz, grafickým čipom Adreno 220, 8MPx prednou a 2MPx zadnou kamerou,  1GB RAM a 4 GB úložného priestoru.

xiaomi Mi 1
Zdroj: produktová fotografia

Ak patríte medzi staršie ročníky ta si určite spomeniete, že sa jednaloo skutočne výkonné zariadenie na svoju dobu, ktorého hlavným konkurentom bol primárne iPhone 4S.

Reči o tom, že spoločnosť plánuje predstaviť novú verziu Mi 1 vznikli z toho, že počas osláv 7. výročia spoločnosti CEO Lei Jun si dovolili utrúsiť poznámku po spomenutí na Mi 1, že spoločnosť uvažuje o novej verzii low-end zariadenia, ktoré by mohlo vychádzať z ich prvého oficiálne predstaveného smartfónu.

Zdroj: XiaomiToday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close