SpravodajstvoWindows

Vo Windows 10 sa konečne objavili prvé náznaky funkcie Časová os

Včera sme Vám priniesli článok týkajúci sa najnovšej aktualizácie operačného systému Windows 10, ktorá priniesla build 17040, určený pre Fast Ring Insiderov. Aktualizácia priniesla zopár nových funkcií a jednou z nich je aj prehľad Vašej aktivity. Podľa informácií z viacerých technicky zameraných portálov, sa jedná o prvé náznaky funkcie Časová os.

Funkcia Časová os mala prísť už spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, no Microsoft dokončenie jej vývoju nestihol a funkcie sa zrejme dočkáme až v ďalšej veľkej aktualizácií na jar roku 2018. Časová os má používateľom pomôcť pri práci na viacerých zariadeniach a vďaka nej na Vašom smartfóne, PC alebo tablete uvidíte Vašu históriu úkonov a Vaše rozpracované projekty.

Prvé náznaky funkcie Časová os

V najnovšom Preview builde sa konečne nachádzajú prvé náznaky funkcie Časová os. Microsoft do nastavení súkromia pridal ďalšiu položku, ktorá je pripojená priamo v nastaveniach Microsoft konta. Novú položku nájdete pod názvom Activity History, teda História aktivity. V tejto možnosti nájdete všetky uložené dáta, ktoré o Vás systém počas práce zozbierava. Jedná sa napríklad o Váš hlas, história vyhľadávania, história browsovania alebo Vaša lokalizácia.

Na finálnu podobu si zrejme počkáme o čosi dlhšie

Pred necelým mesiacom nám Microsoft sľúbil, že funkciu Časová os uvidíme v priebehu pár Insider buildov, no nová položka v Nastaveniach je určite len začiatok a my si na definitívnu podobu tejto funkcie, budeme musieť zrejme ešte dobrú chvíľu počkať.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close