SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Vo svojich nových autách Audi a Volvo použijú Android ako operačný systém

Google plánuje spraviť z Androidu plnohodnotný operačným systém pre automobily, ktorý by nepotreboval využitie telefónu. Spoločnosť v týchto dňoch oznámila partnerstvá s automobilkami Audi a Volvo.

Ovláda aj vykurovanie a chladenie

Tento týždeň sa koná aj konferencia I/O kde vývojári ukážu, aké nové infotainmentové systémy vytvorili pomocou Android 7.0 Nougat. Vylepšené verzie operačného systému od Googlu napájajú hlavné dotykové obrazovky automobilov, ako aj digitálne prístrojové panely za volantom. K aplikáciám a integráciám, ktoré už sú k dispozícii v systéme Android Auto sa pridajú nové služby, ako napríklad Google Assistant. Android tiež ovláda základné funkcie ako vykurovanie a chladenie, pozíciu sedadla alebo otváranie a zatváranie okien.

Google chce prevziať celý informačný systém výrobcov a nahradiť ho s Android Auto už nejakú dobu. Na tomto konečnom výsledku údajne pracuje už od konca roka 2014. Tieto ambície oficiálne odhalil na konferencii I/O minulý rok, kedy bolo predstavené Maserati Ghibli s 4K, 15-palcovou vertikálnou stredovou dotykovou obrazovkou, na ktorej bežal Android ovládajúci všetko od rádia až po systém HVAC.

V minulosti sa Google tiež nechal počuť, že táto verzia Androidu pre automobily bude stále open source a že nemusí nutne zablokovať aplikáciu Apple CarPlay (alebo dokonca Android Auto). Zdá sa, že to stále platí. Nechajme sa prekvapiť. Už teraz však máme predstavu, ako budú vyzerať autá budúcnosti. A nie je to len sci-fi.

Zdroj: reuters.com, bloomberg.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close