ANDROIDSpravodajstvo

Vlastníte niektorý z týchto Android smartfónov? Už o pár týždňov na nich nebude možné spustiť Google služby!

Smartfóny s operačným systémom Android už čoskoro nebudú môcť využívať riadne Google služby. Týka sa to však len starých smartfónov.

Operačný systém Android je na trhu už od roku 2008 a za ten čas vydal množstvo verzií systému. Za týmto rozšíreným operačným systémom stojí spoločnosť Google, ktorá prináša do smartfónov množstvo svojich služieb. Či už sa rozprávame o internetových vyhľadávačoch, aplikáciách pre volania a správy alebo platforme YouTube, za všetkým týmto stojí americký gigant. Práve Google služby sú tým, čo robia operačný systém Android široko rozšíreným a obľúbeným. S nimi sa však môže množstvo smartfónov podľa portálu Techradar.com od septembra tohto roku rozlúčiť. O ktoré zariadenia ide?

Od septembra nebude možné použiť prihlásenie do Google služieb

27. september je dátum, kedy niektoré smartfóny už nebudú mať prístup k využívaniu spomínaných služieb. Môžeme medzi ne rátať všetko, čo akýmkoľvek spôsobom spadá pod spoločnosť Google. Aplikácie síce bude možné spustiť, no nebude možné v nich využívať akýkoľvek účet.

Táto zmena zasiahne do celkového chodu smartfónu, keďže bez účtu nie je možné využívať ani obľúbený Gmail, obmedzené bude využívanie platformy YouTube a bez účtu v zariadení nevyužijete ani služby Obchodu Play. Zmena sa však našťastie bude týkať naozaj minimálneho množstva zariadení.

Nemusíte sa báť, váš smartfón medzi ne pravdepodobne nepatrí

Dobrou správou však je, že zmena zasiahne minimum používateľov operačného systému Android. „Odstrihnutie“ od Google účtu a prihlásenia doň sa totiž bude týkať smartfónov s operačným systémom Android vo verzii 2.3.7 (Gingerbread) alebo starším. V súčasnosti túto verziu systému využíva naozaj minimum používateľov.

Ak vezmeme do úvahy existenciu Androidu 3 (Honeycomb) pre tablety a Android 4 (Ice Cream Sandwich) vydané v roku 2011, tak nepredpokladáme, že niekto z vás dnes využíva ešte staršie zariadenia. Ak by ste predsa len používali takéto veterány medzi smartfónmi, je čas poohliadnuť sa po druhom zariadení. Predpokladáme však, že zmena sa u vás dotkne maximálne tak starých archívnych modelov udržiavaných len v zásuvke pre pamiatku.

Na akej verzii systému Android beží momentálne váš aktuálny smartfón? A aká verzia systému Android bola vaša prvá? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close