Pracovné ponuky
BezpečnosťSamsungSpravodajstvo

Vlajkové smartfóny od Samsungu majú vážne bezpečnostné problémy so skenerom odtlačkov prstov

Technologicky najpokročilejšiemu skeneru odtlačkov prstov robia problémy ochranné sklá a obaly

Používatelia najnovších vlajkových smartfónov z výrobne juhokórejského Samsungu začali pred pár dňami hlásiť naozaj závažné problémy so zabezpečením ich smartfónov. Problémy sa týkali, a stále aj týkajú ultrazvukového skeneru odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný v displeji smartfónov zo série Galaxy S10 a Galaxy Note 10. Samsung po dlhých dňoch špekulácií ale konečne prichádza s vysvetlením nedostatkov, pričom sľubuje bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá by mala doraziť už budúci týždeň.

Problémom sú ochranné sklá a špeciálne typy obalov

Spoločnosť Samsung vo svojom najnovšom vyhlásení uvádza, že problémy so skenerom odtlačkov prstov, ktorý za špeciálnych podmienok umožňoval odomknutie smartfónu aj s cudzím odtlačkom prstu, sú spôsobené ochrannými sklami a špeciálnymi krytmi obrazoviek, ktoré skresľujú samotné skenovanie odtlačkov ultrazvukovým skenerom.

Odporúčanie pre majiteľov týchto smartfónov

Používatelia tohtoročných vlajkonosičov od Samsungu by teda mali okamžite prestať používať ochranné sklá a obaly prednej časti smartfónu, ktoré môžu výrazne ohroziť bezpečnosť ich zariadenia. Pochopiteľne, takéto riešenie je iba dočasné a Samsung sľubuje, že bezpečnostná aktualizácia všetky problémy so skenerom odtlačkov prstov odstráni.

Celé vyhlásenie juhokórejského giganta nájdeš priamo na stránke Samsungu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close