NovinkyTECHZariadenia

Vlajková loď Samsung Galaxy S9 bude zrejme vybavená fotoaparátom, schopným natáčať video v 1080p na 480fps

Rečí o nadchádzajúcej vlajkovej lodi z dielne Samsungu bolo v posledných týždňoch naozaj dosť. Či sa jednalo o jej prvé fotografie alebo technické parametre, a dokonca aj špeciálne funkcie. Doteraz sa ale nikto moc nezmienil o fotoaparáte, ktorý bude osadený v nadchádzajúcom smartfóne Samsung Galaxy S9 a S9 Plus. Na uniknutej fotografií retailového balenia od nového Samsungu, sa nejaké tie informácie ale nachádzali. Či sa jedná o počet MP alebo clonu. Pod informáciami o hlavnom fotoaparáte sa ale nachádzala jedna naozaj zaujímavá položka Super Slow-mo. To viacerých zákazníkov aj zahraničných redaktorov zarazilo, pretože predošlé modely od Samsungu nezvládali nahrávanie videa na viac ako 60fps. Samozrejme, po pár dňoch pátrania svet prišiel na to, čo má vlastne Samsung za ľubom a čo si máme predstaviť pod skratkou Super Slow-mo.

Samsung má v tejto oblasti silnú konkurenciu

Zdroj: mspoweruser.com

Najnovší snímač od Samsungu bude vybavený špeciálnou trojicou rýchlych čítacích senzorov, ktoré majú v konečnom dôsledku umožniť nahrávanie super spomaleného videa v rozlíšení 1080p až na úctyhodných 480fps. Prečo iba úctyhodných? Samsung má už v tejto dobe naozaj silného konkurenta, čo sa fotoaparátov v mobilných smartfónoch týka. Spoločnosť Sony už minulý rok predstavila smartfón s fotoaparátom, ktorý zvláda neuveriteľných 960fps, no žiaľ „iba“ v rozlíšení 720p. Veľkým nedostatkom fotoaparátu od Sony je ale to, že super spomalené video vie natáčať iba po krátku dobu 1/5 sekundy. Pokiaľ by Samsung dokázal možnú dĺžku nahrávania natiahnuť na pár sekúnd, mohli by sme hovoriť o naozaj bezkonkurenčnom spomalenom videu, ktoré bude natočené pomocou smartfónu.

Nová vlajková loď Samsung Galaxy S9 príde už zhruba o mesiac a už teraz poznáme jej základné technické špecifikácie. Všetky technické údaje, dizajn a špeciálne funkcie nájdete na tejto stránke.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close