SpravodajstvoXiaomi

Vlajková loď od Xiaomi pre rok 2022 je certifikovaná: Kedy nový Mi 12 uvidíme?

Mi 12 sa pripravuje na svoje predstavenie a najnovšie ho vidíme i v certifikácii. Smartfón bude zrejme predstavený ešte tento rok.

Už je tomu viac ako pol roka, čo sme prvýkrát uvideli základný smartfón zo súčasnej vlajkovej série Mi 11. Xiaomi však „nezaspáva na vavrínoch“ a pokračuje v práci na ďalšej vlajkovej lodi, tentokrát pre rok 2022. Nový Mi 12 je už certifikovaný a my už vieme prvé informácie ohľadom pripravovaného smartfónu vrátane očakávaného času predstavenia modelu. Čo vieme v súčasnosti o pripravovanom smartfóne a odhaľuje niečo i jeho certifikácia? Pozrite sa, aké informácie nám priniesol portál Xiaomiadictos.com.

Certifikácia smartfónu v Číne

Ako je už zvykom, certifikovanie smartfónu odhaľuje aspoň najmenšie informácie ohľadom smartfónu. Tentokrát nám však neprinieslo žiadne konkrétne špecifikácie, ale poznáme aspoň modelové označenie smartfónu. Mi 12 budeme odteraz poznať ako 2112123AC, vďaka čomu budeme vedieť odhaliť prípadné charakteristiky pri ďalších certifikáciách.

Vzhľadom k blížiacemu sa predstaveniu a zvykom spoločnosti Xiaomi vieme, že nový Mi 12 získa vlajkový čipset Snapdragon 895 od spoločnosti Qualcomm. Tento rok sa teda znovu dočkáme súboja medzi spoločnosťami, ktoré budú chcieť vrcholný a najvýkonnejší smartfón priniesť medzi prvými a Xiaomi by v ňom nemalo chýbať. A keďže čipset bude predstavený koncom tohto roka, nový Mi 12 by sme v domácej Číne mohli uvidieť už v decembri tohto roka.

Mi 12 render
Očakávaný dizajn modelu Mi 12
Zdroj. Xiaomiadictos.com

Výbava očakávaného Mi 12

Nový vlajkový smartfón pre rok 2022 okrem výkonného čipsetu prinesie i výbavu, ktorá ohromí konkurenciu. Už dlhšie sa rozpráva o prítomnosti LTPO displeja, ktorý bude schopný až 120Hz obnovovacej frekvencie, no pri zapnutom Always On displeji zníži frekvenciu na 1Hz pre úsporu batérie.

Potešia sa však i fotografickí nadšenci, keďže po vzore pripravovaného Mi MIX 4 smartfón získa i 200mpx hlavný snímač kamery, nepôjde však o obyčajný snímač. Mi 12 získa snímač o veľkosti 1″. Nezabudnime však, že zatiaľ nie je nič potvrdené a ďalšie certifikácie, ktoré budú pribúdať nám v najbližšej dobe odhalia viac.

Akú cenu tipujete pripravovanému vlajkovému smartfónu? A zvažujete kúpu takéhoto vlajkového smartfónu či radšej ostanete pri nižšej triede? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close