SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Vivo posúva technológiu stabilizácie obrazu kamery smartfónov na novú úroveň. Predstavuje prvé zariadenia svojho druhu

Smartfóny Vivo X50 Pro a X50 Pro+ ponúknu pokročilú stabilizáciu obrazu kamery, akú sme u smartfónoch ešte nevideli

Mnoho výrobcov smartfónov namiesto toho, aby optimalizovali svoje kamerové systémy, radšej pridávajú kamery a megapixely. Nie je však žiadnym tajomstvom, že „megapixely“ nie sú všetko. Našťastie existuje aj skupina výrobcov smartfónov, ktorí namiesto naháňania megapixelov optimalizuje svoje systémy. Dobrým príkladom je aj spoločnosť Vivo, ktorá predstavila prvé smartfónov svojho druhu. Na tému upozorňuje portál engadget.com.

Vivo X50 Pro a X50 Pro+: Smartfóny s najpokročilejšou technológiou stabilizácie obrazu

Čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Vivo, predstavil novú produktovú radu zariadení X50, ktorá ponúka pokročilú optickú stabilizáciu obrazu. Doteraz sme mohli počuť hlavne o systémoch ako sú aktívne orezávanie obrazu, DLSR stabilizácia (ide o pohyblivý objektív, ktorý je elektronicky riadený a posúvaný v proti smere pohybu zariadenia, ktorý je spôsobený napríklad chvením ruky, aby redukoval množstvo otrasov) a podobne.

Vivo X50 pro kamera
Zdroj: Youtube (魏布斯)

Spoločnosť Vivo najnovšie modely smartfónov (X50 Pro a X50 Pro+) vybavil pokročilejšou technológiu stabilizácie obrazu, ktorá je skôr typickou pre akčné kamery, ako pre smartfóny. Ide konkrétne o stabilizáciu prostredníctvom gimbalové systému. V praxi to znamená, že kamera je schopná pohybovať sa na X a Y osi s hlavným 48-megapixelovým snímačom Sony IMX598 (v prípade modelu X50 Pro+ ide o 50-megapixelový snímač Samsung  GN1). K pohybu pritom dochádza na mechanickom základe. Spoločnosť hovorí, že tento spôsob stabilizácie obrazu je o 200% účinnejší, ako je to v prípade bežnej OIS. Kamera oboch smartfónov sú ďalej doplnená o periskopický snímač so 60-násobným hybridným priblížením (z čoho 5-násobné priblíženie je optické), ultraširokouhlý snímač a  hĺbkový snímač.

Z pohľadu hardwaru zariadenie X50 Pro ponúka procesor Snapdragonn 765G, ktorý je doplnený o 8GB RAM v kombinácii so 128GB/256GB úložným priestorom. V prípade verzie zariadenia X50 Pro+, smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 865 v kombinácii s 12GB RAM a rovnakým úložným priestorom. Obe zariadenia disponujú 5G technológiou.

Vivo X50 pro_displej
Zdroj: Youtube (魏布斯)

X50 Pro ponúka 6,56“ AMOLED displej s rozlíšením 2376 x 1080 bodov a zobrazovacou frekvenciou 90Hz. X50 Pro+ verzia ponúka displej s až 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Rozdiely nájdeme ešte v batérii. Z pohľadu kapacity je rozdiel relatívne malým, 4315mAh vs 4350mAh, avšak v prípade technológie rýchleho nabíjania je rozdiel výraznejším. Pro+ verzia disponuje rýchlym nabíjaním pri výkone do 44W, zatiaľ čo X50 Pro verzie „len“ 33W.

Cena výkonnejšieho modelu začína na úrovni ~630€, zatiaľ čo menej výkonný model X50 Pro stojí od  ~540€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close