Spravodajstvo

Visa predstavuje transakcie kryptomenami. Plány spoločnosti určite potešia majiteľov kryptomien

Prevádzkovateľ najväčšej svetovej siete elektronických platieb plánuje zahrnúť kryptomeny do svojich transakčných schém.

Spoločnosť Visa predstavila počas dnešného dňa veľké noviny zasahujúce najmä svet kryptomien. Americký prevádzkovateľ najväčšej siete elektronických platieb na svete totižto oficiálne spustil pilotný projekt podpory transakcií vo svojej siete pomocou kryptomeny USD Coin. Spoločnosť pre agentúru Reuters potvrdila, že projekt zahájila s populárnou platobnou a krypto platformou Crypto.com. Na tieto veľké novinky takmer okamžite zareagovali aj tie najväčšie kryptomeny na trhu.

Spoluprácu neskôr ponúkne aj ďalším partnerom

Americká spoločnosť Visa vo svojej reakcii pre agentúru Reuters uviedla, že v priebehu roka chce spoluprácu ponúknuť aj ďalším partnerom na trhu s kryptomenami. Keďže platforma Crypto.com už dnes ponúka svojim používateľom vytvorenie klasickej Visa karty pre vykonávanie transakcií, podobné kroky môžeme očakávať aj u ďalších podobných spoločností. Horúcim adeptom je aj jedna z najväčších platforiem a búrz Coinbase.com. Tá na vytvorení vlastnej Visa karty pracuje už niekoľko mesiacov a podporu transakcií priamo v kryptomene USD Coin tak zrejme uvidíme aj na tejto platforme.

Čo sa zmení pre bežných majiteľov kryptomien?

Kryptomena USD Coin je väčšine majiteľov kryptomien dobre známa. Ide o stabilnú kryptomenu, ktorá je naviazaná priamo na americký dolár a jeho hodnotu kopíruje presne 1:1. Táto digitálna minca sa využíva na krypto burzách, no najnovšie si našla ešte väčšie uplatnenie.

Ak by ste totižto patrili medzi majiteľov Visa karty platformy Crypto.com, prípadná transakcia cez ňu je pomerne „náročná“. Pred transakciou je totižto nutné previesť kryptomenu na tradičné peniaze, čiže uloží tradičnú fiat menu na bankový účet prepojený k systému Visa. Týmto spôsobom sa, samozrejme, len zvyšujú náklady na samotnú transakciu.

Najnovšie však bude možné vykonať transakciu omnoho jednoduchšie. Prevod digitálnych mincí na tradičné peniaze v tomto prípade nutný nie je. Visa sa rozhodla vykonávanie transakcií použiť populárny Ethereum blockchain. Ako príklad použitia v praxi uvádza spoločnosť priamo prvý testovací scenár. Prvá transakcia bola totižto vykonaná medzi platformou Crypto.com, ktorá previedla menu USDC priamo do Ethereum peňaženky spoločnosti Visa v digitálnej banke Anchorage.

Okamžitá reakcia najväčších kryptomien

Na podobné novinky vo svete kryptomien už v minulosti pomerne svižne reagovala veľká väčšina digitálnych mincí. Nie je tomu inak ani v tomto prípade. Populárnej kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, či Litecoin zaznamenali v priebehu niekoľkých hodín rast o aj viac ako 8%. Najväčšia kryptomena Bitcoin zároveň atakuje svoje doterajšie maximum, pričom v čase písania článku dosahovala jedno BTC hodnotu takmer 49 000 eur.

Pokukávate nad kúpu nejakej kryptomeny? Ak neviete ako na to, nezúfajte. Na našom webe nájdete stručný a prehľadný návod, ako na to.

Zdroj: Visa

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close