NovinkyWindows 10

Virtuálna klávesnica zo smartfónov zavíta na počítače a tablety

Internetový magazín Windowscentral.com prišiel so zaujímavými informáciami týkajúcich sa interného testovania zostavenia 16212 (Windows 10), ktoré okrem nečakaných zmien v podobe funkcie História súborov by malo priniesť virtuálnu klávesnícu rozšírení o technológiu Swiftkey.

Swiftkey by mala predstavovať univerzálny základ pre ovládanie systému s adaptívnym rozhraním „CShell“, ktoré sa bude prispôsobovať v závislosti od konkrétneho typu zariadenia.

Podľa dostupných informácií by klávesnica mala obsahovať viacero funkcionalít, napríklad písanie pomocou ťahu prsta po písmenách, ako je tomu tak na smartfónoch. Nemala by chýbať ani podpora dotykového pera.

Čo sa týka ďalších funkcionalít tak tie nie sú momentálne známe, ani ako dostupnosť klávesnice v systéme Windows 10. Avšak predpokladať sa dá, že bude súčasťou očakávanej veľkej aktualizácie Fall Creators, ktorá príde ešte v priebehu tohto roka.

Zdroj: WindowsCentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close