ANDROIDApple

Viete ako ďaleko máte vzdialený dom od Severného pólu? Google pridáva do Google Earth novú funkciu, s ktorou to zistíte za pár sekúnd

Služba Google Earth získala dva dni dozadu novú funkciu ktorá umožňuje zmerať vzdialenosť medzi jednotlivými oblasťami na mape.

S touto funkciou používatelia budú môcť zmerať vzdialenosť medzi dvomi bodmi alebo povrchom zvolenom na mape za niekoľko sekúnd.  Zároveň používatelia nie sú limitovaní jednoduchým vyznačením bodov A a B, ale nástroj im umožňuje vyznačiť do výberu napríklad hranice, neprevidelné tvary ako sú napríklad rôzne parky, budovy či štáty.

Táto funkcionalita je aktuálne dostupná v smartfónoch s Androidom, v prehliadači Google Chrome a čoskoro zavíta aj na iOS platformu.

Zdroj: Google blog

Google Earth je pôvodne služba spoločnsti Keyhole inc., ktorú spoločnosť Google odkúpila v roku 2004. Predtým bola známa pod značkou Earth Viewer a jedná sa o virtuálny glóbus.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: Google blog

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close