Spravodajstvo

Vieme, ktorý smartfón od Xiaomi dostane ako prvý stabilnú verziu populárnej nadstavby MIUI 10

Xiaomi sa pomaly, ale isto šplhá na pomyslený olymp výrobcov smartfónov . Tomuto úspechu vďačí primárne tvrdej drine na kvalitných a dostupných smartfónov a v ničom nezostáva ani vo vývoji vlastnej nadstavby MIUI.

Zdroj: Mi.com

Koncom prvého kvartálu tohto roka spoločnosť ohlásila BETA verziu nadstavby MIUI 10, ktorá prišla spolu so smartfónmi Mi 8, Mi 8 SE a Mi Explorer. Najnovšie spoločnosť však ohlásila stabilnú verziu, ktorá oficiálne zavíta najskôr na minuloročnú vlajkovú loď spoločnosti – Xiaomi Mi 6.

Aktualizácia bude najprv uvoľňovaná náhodným výberom vybraným používateľom prostredníctvom OTA (over the air). Update má celkovo 589MB a prináša viacero funkcionalít sústredených primárne na dotykové gestá. Dostupný pre všetkých by mal byť krátko na to.

Zdroj: Mi.com

Nadstavba MIUI 10 je založená na operačnom systéme Android 8.0 Oreo a ponúka viacero pokrokových dotykových gest vrátane hlbšej integrácie AI technológie. Zároveň výrazne urýchľuje samotných chod zariadenia, ktorý je viditeľný pri rýchlejších reakciách vrátane načítavania aplikácií a hier. MIUI 10 nadstavba bude dostupná pre viacero zariadení, vrátane staručkého Mi Note 2 smartfónu či Mi 5-ky. Kompletný prehľad podporovaných zariadení nájdete v tomto článku.

Zdroj: XiaomiToday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close