SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

VIDEO | Magické zrkadlo s Windows 10 a Raspberry Pi

Koncept Magického Zrkadla bol predstavený len pred pár dňami na konferencii InnovFest Unbound 2016 v Singapúre. Ide o „múdre zrkadlo“, ktoré vás rozozná pomocou Windows Hello technológie (rozoznávanie tváre primárne) a na základe vášho profilu vám poskytne personalizované informácie ako dĺžka cesty do práce, zápchy, počasie a mnoho ďalšieho.

Magické zrkadlo slúži aj ako klasické zrkadlo, ale v pozadí je vybavené obrazovkou, ktorá vám poskytuje potrebné informácie. Okrem bežných informácií, ako sú počasie a dĺžka cestovania vám zrkadlo môže ukázať aj oveľa personalizovanejšie informácie ako sú ranné správy, ceny akcií a podobne. Po nahratí svojho profilu, do ktorého sa cez rozoznanie tváre dostanete len vy si môžete na zrkadlo nechať ukázať naozaj hocičo. Magické Zrkadlo môžete používať kľudne aj celá rodina, keďže môžete do neho nahrať toľko profilov, koľko len budete chcieť.

Magické Zrkadlo funguje kompletne na opensource systéme, čo znamená, že si ho budete môcť aj modifikovať, prípadne si na neho stiahnúť rôzne módy, ako sa vám len zachce. Všetky kódy k zrkadlu si môžete pozrieť TU, ak ste aspoň trochu zbehlý v programovaní.

Viac si ale už pozrite vo videu nižšie, kde uvidíte, čo všetko Magické Zrkadlo dokáže, aj keď je ešte v plienkach 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=AKsTDXVLCKk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close