SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

VIDEO: Počítač za 9 dolárov

Na známej americkej stránke KickStarter, ktorá sa venuje ako už z názvu možno tušíte tzv. stratup-ovým projektom sa objavil skutočne výnimočný projekt, ktorý by mohol priniesť PC do každej rodiny bez ohľadu na rozpočet.
Počítač, ktorý nesie názov „C.H.I.P.“ totiž výrobca ponúka za 9 dolárov (áno čítate správne 9 dolárov). Pritom samotné parametre hoci nepatria do High-end kategórie (procesor Allwinner A13 s taktom 1 GHz, 512 MB operačnú pamäť a 4 GB úložisko. Súčasťou základnej výbavy je podpora bezdrôtových technológií Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0), ale určite postačia na základnú prácu ako je browsovanie po internete, napísanie textového dokumentu a podobne. Za drobný príplatok (zhruba 30 dolárov) si budete môcť dokonca dokúpiť špeciálny 4,3 palcový displej, ktorý dokáže toto zariadenie premeniť na „vreckový“ počítač.

Ak sa rozhodnete podporiť daný projekt kúpou zariadenia možno budete  prekvapený cenou poštovného, ktoré niekoľkokrát prevyšuje samotné zariadenie (20-30 dolárov) avšak je to spôsobené tým, že samotný PC je posielaný z USA.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close